Čo sa stalo na krste… (a čo som sa vďaka tomu naučil)

Toto je nevšedná reportáž z krstu mojej novej knihy. Nevšedná v tom, že je z môjho pohľadu a cez moje pocity :) Plus – prezradím vám, čo ma tento deň, ktorý prebiehal trochu inak, ako som si ho naplánoval, naučil…

Mal to byť môj veľký deň

Plán je jasný: Najprv sa bude konať seminár Tajomstvo Programovania Budúcnosti. Hneď po seminári sa presunieme do reštaurácie, kde bude krst mojej novej knihy Magická Vlna.

Všetko je dohodnuté a my sme pripravení skvele… Výnimoční hostia, pozvané médiá, pútavý program.

Keďže viem, aké je dôležité poznať svoj cieľový stav – mám dhodobo vytvorenú jasnú predstavu, ako má tento deň vyzerať: Roman Bomboš (moderuje), Juraj Čurný (krstí moju knihu), Suvereno (odpáli svoje hity) – a plná miestnosť skvelých ľudí, ktorí spoločne s nami uvedú knihu Magická Vlna do života.

Veci sa začínajú vyvíjať inak…

Najprv správa od Suverena. Nepríde. Je mu to veľmi ľúto, no leží doma v horúčkach a zimnici a na cestu z Prahy do Bratislavy a naspäť sa naozaj necíti. Chápem to. Nič sa nedá robiť, zdravie je jednoznačne prednejšie.

Potom zisťujeme, že pódium, na ktorom sa má odohrať celý krst, nám nedovezú! Pán, ktorý ho má priviezť, nedvíha telefón, nereaguje na SMS ani na e-maily.

Bez pódia nás v reštaurácii, kde sa má konať krst, nebude vidieť – o to menej, že s pódiom neprivezú ani objednané osvetlenie. 

Čo budeme robiť?!

Musíme sa rozhodnúť

Čas tlačí – prví účastníci už stoja za dverami. Robíme rýchle rozhodnutie – krst nebude v reštaurácii, ostaneme v seminárnej miestnosti.

To sa ľahko povie.

Pre nás to však znamená zvukovú techniku bleskovo nanosiť do seminárnej miestnosti, celú ju pozapájať úplne inak, zmeniť sedenie vpredu, improvizovať. 

Spolu s naším NLP-A Teamom na poslednú chvíľu upravujeme miestnosť nanovo.

Hovorím si: „Čo sa to deje? Veď sme všetko urobili správne. Všetky postupy pre dosahovanie cieľov, ktoré učím v knihe, sme dodržali….“ 

No hneď na to si pripomínam: „Peťo – urobil si pre to všetko, čo si mohol. Teraz už len počúvaj svoje vnútorné GPS a vnímaj navigáciu k cieľom. Presne, ako to radíš čitateľom vo svojej novej knihe. Uvidíš, všetko dopadne super!“

Ešte raz si premietam – aké pocity chcem, aby sme všetci na konci dňa cítili a spolieham sa, že Magická VLNA, ktorú sme pre dnešný deň vytvorili a na ktorej surfujeme, nás spoľahlivo a hladko dovezie do cieľa.

Začíname! 

Seminár dopadol famózne, účastníci boli skvelí, väčšina z nich zostáva a teší sa na krst. 

Tesne pred osemnástou do miestnosti prúdia ďalší a ďalší ľudia – miestnosť sa zapĺňa do posledného miesta. Narýchlo pristavujeme prídavné stoličky, aby si všetci mali kam sadnúť. Rozoznieva sa hudba, začíname!

Keď to poviem za seba: Osobne som na lepšom krste ešte nebol.

Roman Bomboš bol hviezdny – majstrovsky nás dokázal naladiť a dodal akcii mimoriadne vysokú úroveň.

Juraj Čurný bol fenomenálny, pútavý a mnoho nám zo seba odovzdal. 

A… mali sme aj krstnú mamu – Ľubku Kožanovú – Generálnu manažérku slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie, ktorá bez mrknutia oka súhlasila, že mi knihu spoločne s Jurajom pokrstí. (Ľubka – obrovská vďaka za Tvoju flexibilitu <3 )

Geniálne stratégie inšpiratívnych hostí 

Celý krst sa vyvíjal báječne, s humorom a pútavými príbehmi mojich hostí.

Osobne som si veľmi vychutnal časť, keď som na chvíľku prevzal od Romana moderovanie a všetkých troch hostí som vyspovedal na ich úspešné stratégie.

Napríklad od Romana Bomboša som chcel vedieť, ako to robí, že dokáže v Rádiu Slovensko – deň čo deň, ráno čo ráno – byť v maximálne pozitívnom a koncentrovanom emočnom stave, aj keď niekedy aj jemu život prináša veľké výzvy. Jeho odpoveď ma (a myslím, že všetkých v miestnosti) inšpirovala a dojala zároveň.

Juraja Čurného som sa vždy túžil opýtať (a v tento večer sa mi to splnilo) – Ako to robí, že si nielen počas Chart Show pamätá toľko hudobných faktov, súvislostí, dátumov…? Jeho stratégia, ktorú s nami odzdieľal je geniálna a veľmi inšpirujúca, určite ju budem používať.

Ľubky Kožanovej som sa opýtal, ako dokáže dlhodobo investovať také množstvá energie do svojej práce… Jej odpoveď ma utvrdila v tom, aké dôležité je nasledovať v živote svoju vášeň.

Uvítanie Magickej Vlny do života

No a potom sme urobili to, kvôli čomu sme sa všetci v túto nedeľu zišli. Uvítali sme knihu Magická Vlna do života.

Knihu sme pokrstili tým najcennejším, čo na u nás a na celej planéte máme: Magickou, čistou slovenskou Vodou. 

Toto ma prekvapilo najviac!

Ak ste boli pri tom, chcem sa Vám z celého srdca poďakovať za to, ako ste z tohto večera pomohli vytvoriť nezabudnuteľný večer. 

Takisto aj za vašu trpezlivosť, pretože záujem krst zo strany médií bol vysoký a ja som mal milú povinnosť dať hneď po krste viacero rozhovorov.

Čo ma asi prekvapilo v ten večer najviac, bol dlhočizný rad tých, ktorí ste trpezlivo čakali (rozhovory som dával viac ako trištvrte hodiny) a nechali si knihu podpísať.

Páni! Takýchto skvelých čitateľov nemá nikto na svete.
S hlbokou pokorou vám za to ďakujem!

Bol to skrátka večer plný skvelých pocitov, inšpirujúcich myšlienok a osobne som si smel opäť naplno s vďačnosťou uvedomiť, že všetko sa nakoniec vyvinie v náš prospech. Pretože život sa nedeje nám. Život sa deje pre nás.

Život sa nedeje nám. Život sa deje pre nás!

 

Nová kniha Petra Sasína: MAGICKÁ VLNA
6 Magických stratégií pre dosahovanie cieľov s ľahkosťou
www.magickavlna.sk

Peter Sasín: Magická Vlna

 

Surfujte svoju Magickú Vlnu :)

A čo ma tento deň naučil?

Keď som nasledovné dni všetko rekapituloval, zistil som, že tak, ako tento deň prebiehal, dostal som obrovský dar.

Smel som si opäť pripomenúť, aké je dôležité plánovať nielen to, ako cieľový stav vyzerá, takisto ako sa chceme pri jeho dosahovaní a po jeho dosiahnutí cítiť. 

Vždy máme totiž voľbu

Takisto som mal voľbu aj ja. Mohol som nadávať, že sa veci vyvíjali inak, mohol som sa sťažovať, hromžiť, robiť iným výčitky… 

Alebo som si mohol položiť zásadnú otázku: „Ako sa chceš cítiť v cieli?“ A odpoveď: „Tak sa tak cíť už počas cesty!“

Preto som nevytváral nátlak tam, kde mi VLNA ukazovala zmenu. Naopak, v rámci svojich možností som reagoval čo najuvoľnenejšie a (verím, že) flexibilne.

Info: V knihe Magická Vlna je práve toto kľúčový krok – nazývam ho „Inšpirované činy“. Tie odporúčam používať ako reakciu na naše vnútorné GPS, ktoré nás vedie k cieľom.

Som totiž skalopevne presvedčený, že keď ku svojim cieľom putujete s ľahkosťou a bdelosťou, nie je sily vo Vesmíre, ktorá by Vám v ich dosiahnutí zabránila. 

A aj keď sa konečný výsledok môže líšiť od vašich predstáv, nakoniec zistíte, že veci sa v drvivej väčšine vyvinú oveľa lepšie, ako ste si to dokázali vôbec predstaviť :)

Krásnym príkladom bol tento výnimočný večer, ktorý v nás, verím, ešte dlho bude doznievať :)

Ja za to každopádne obrovsky ďakujem!

Keď ku svojim cieľom putujete s ľahkosťou a bdelosťou, nie je sily vo Vesmíre, ktorá by Vám v ich dosiahnutí zabránila. 

Toto bola reportáž z krstu Magickej Vlny – z môjho pohľadu a cez moje pocitové vnímanie :)

Pripájam ešte zopár (91!) :))) fotogafií pre znovuprežitie výnimočnej atmosféry:
(Prosím, prečítajte si ešte PS – hlavne PS2 – ďakujem!)

 

[ngg src=“galleries“ ids=“8″ display=“basic_thumbnail“]

S láskou 

Váš Peter

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis

Peter Sasín, váš NLP Tréner
a autor bestsellerov TRIUMF a Magicá Vlna

P.S.: Knihu Magická Vlna môžete objednávať priamo na stránke magickavlna.sk prípadne na našom e-shope :)

(Kliknite:) MagickaVlna.sk >>

PS2: Za obrovskú mieru flexibilty a obetavosti sa chcem poďakovať celému nášmu galakticky-fenomenálnemu NLP-A Teamu! Menovite: Zuzke, Paťovi, Ivke, Lucke, Zuzke a Ivke!

Priatelia, ste skvelí a ste naši Životní Poeti! Ďakujem vám!


Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP