Peter Sasín: „Tieto 3 NLP techniky používam najviac“

Aké techniky používajú NLP tréneri sami na sebe? Toto vie o mne naozaj málokto, no prezradím vám, ktoré NLP techniky sám používam najradšej. Už o okamih. Ešte predtým vám však odporúčam, nechajte sa inšpirovať… Tieto techniky, presne tak isto ako mne, budú totiž fungovať aj vám :)

NLP-sila-motivacia-vykon-NLP-Akademia-600

V tomto článku vám prezradím 3 NLP techniky, ktoré používam ja sám, keď to práve potrebujem.

Tiež ste už zrejme rozmýšľali nad tým, ako zmierniť stres, únavu, nechuť, alebo naopak prílišnú chuť (na jedlo, alkohol…) apod.?

Presne pre tieto prípady rád vlastním bleskové a účinné techniky (nástroje), ktoré mi pomáhajú v danej situácii vyťažiť maximum.

Žiadne dobre mienené, teoretické, no nepoužiteľné „rady“. Naopak – účinné a rýchle techniky, ktoré fungujú a vy tak z každej situácie môžete vyjsť v pohode a silní. Presne pre toto mám NLP rád. –Peter Sasín

Takže, tu je aktuálne TOP 3 z mojich obľúbených a najpoužívanejších techník z NLP… :)

>>No 3<<

Moja top NLP technika č. 3: Ako si preprogramovať chute, ako sa zbavovať zlozvykov…

Otázka: „Peter – čo mám robiť, ak chcem piť menej kávy, alkoholu, jesť menej mäsa, cukru…? Ako to robíš ty sám?“

Ja v tomto prípade veľmi rád pracujem s mojimi vnútornými obrazmi. Práve obrazy totiž spôsobujú, že na niečo máme, prípadne nemáme chuť. Rozhoduje spôsob, akým na to myslíme.

A ak zmeníme spôsob, zmení sa chuť.

Príklad: Jeden účastník NLP Practitionera počas cvičenia zistil, ako sa motivuje počas maratónu, keď mu dochádzajú sily. V takýchto okamihoch si predstavuje, ako si dá v cieli nejaký skvelý nápoj (v jeho prípade – pivo!). Na moju otázku, kde vidí ten obraz piva odpovedal: „Priamo pred sebou“.

Jeho obraz bol navyše nadživotný, blízko a farebný. Dokonca tam mal pohyb (presne videl, ako po pohári stekajú kvapôčky vody a vnútri stúpajú bublinky).

To je veľmi silný spôsob, ako si na niečo urobiť chuť.

Otestujte to :) Myslite teraz na jedlo, či nápoj, ktorý máte radi, a zjasnite tú predstavu, priblížte ju, zväčšite – pridajte tam pohyb a farby. Cítite to? Vaša chuť práve stúpa.

No a použiť to môžete aj naopak. Obrazy jedla, ktoré chcete jesť menej, odsuňte do diaľky, zmenšite ich až na veľkosť poštovej známky, či zrnka prachu, odoberte farby, až kým to nebude čierno-biela predstava. Obraz rozmažte, prípadne úplne vybieľte.

Cítite, ako vaša chuť tentokrát klesá? :)

Presne tak to robím aj ja.
Niekedy však chcem, aby výsledky boli ešte rýchlejšie a fakt trvalé…

Preto niekedy využívam to, čomu v NLP hovoríme Swish-vzorec. Ide o mimoriadne efektívny vzorec, ktorý vašu myseľ naprogramuje tak, aby ste stratili chuť na to, čoho sa chcete zbaviť a namiesto toho vám automaticky ponúkla to, čo chcete namiesto toho.

Potom to vyzerá tak, že poviem: „Pizza!“ a účastníkovi na seminári sa v hlave automaticky zjaví šalát. A čím viac sa mu snažím urobiť chuť na pizzu, tým viac rastie jeho chuť na… šalát.

Nie je to cool?!

Swish-vzorec je naozaj efektívna technika. U nás, na NLP Akadémii, však učíme jeho obzvlášť výkonnú a účinnú verziu. Takto som v pohode a bez mučenia dokázal prestať jesť mäso, fajčiť, či piť alkohol. Naši účastníci seminára NLP Practitioner, kde túto techniku dôkladne trénujeme, sa nám doslova „sťažujú“, že na staré neresti stratili chuť!
Nuž, keď niečo funguje, nech to funguje poriadne. No nie? ;)

>>No 2<<

Moja top NLP technika č. 2: Kinestetická disociácia – Ako si bleskove zlepšiť pocity…

Otázka: „Peter – čo mám robiť, keď sa z niečoho stresujem, zľaknem, rozčúlim… Ako mám rýchlo zmeniť svoje pocity? Ako to robíš ty sám?“

Ja sám v takýchto situáciách rád používam techniku, ktorá má priam zázračný účinok. V minulosti som ani netušil, že práve takto sa dá pracovať so svojimi pocitmi. Výsledok je zakaždým neuveriteľný. To znamená, neuveriteľne rýchly a spoľahlivý.

Ako to funguje: Funguje to tak, že si v negatívnej situácii uvedomíte, ako sa prejavuje váš negatívny pocit.

To chce pomerne dosť cviku a bdelosti pre svoje pocity. No keď už raz zistíte, že pocit napr. vzniká v hrudníku a „ide“ do žalúdka, tak viete určiť jeho smer. Trik spočíva v tom, že kvalita pocitu sa mení, akonáhle zmeníte jeho smer.

To znamená, že ja si v takom prípade pocit doslova vyberiem, otočím ho naopak, zasuniem späť a roztočím naopak. V prípade potreby zvýšim rýchlosť.

A výsledok? Doslova sa musím začať usmievať, a negatívne pocity sú jednoducho fuč. Ak pocit zrýchlim ešte viac, tak sa dokonca smejem. Za túto techniku som obzvlášť vďačný, pretože mi pomáha cítiť sa výborne vtedy, keď to potrebujem.

Táto technika chce naozaj veľmi dobré vysvetlenie od trénera a následne kvalitné prevedenie od žiaka. Preto ju veľmi starostlivo učíme na našom NLP Practitioneri

>>No 1!<<

A konečne moja top NLP technika č. 1: Blesková energia – ako sa v momente nabiť energiou a sebavedomím…

Otázka: „Peter, čo mám robiť, keď som bez energie, alebo mám v nejakej situácii obavy… Ako sa nabiť energiou a sebavedomím? Ako to robíš ty sám?“

V takomto prípade mám k dispozícii techniku, ktorá funguje doslova ako keď vás oblejú živou vodou. Z pôvodnej únavy, nechute, či strachu je zrazu stav, kedy sa vám ježí celá pokožka, do každej bunky sa vlieva sila a v hlave hrajú… (no, niečo ako fanfáry – ok? :)

Tu si pomáham takzvanými podlahovými kotvami. Používam úplne špeciálny druh podlahových kotiev, ktoré si raz nainštalujem a potom ich ako akýsi „magický koberec“ (a to doslova) rozrolujem kdekoľvek to potrebujem.

Potom kotvu aktivujem a nastáva „energetický uragán“. Pri tejto technike som videl ľudí priam vznášať sa nad zemou – plných charizmy a energie. Je to fakt sila!

Ďalšie techniky pre: Motiváciu, imunitu, spracovanie minulosti, prítomnosti i budúcnosti…, ktoré používam

Samozrejme, v živote používam aj ďalšie NLP techniky. Napr. ak sa potrebujem okamžite motivovať, aktivovať svoj imunitný systém, alebo ak chcem na negatívne zážitky spomínať bez negatívnych emócií…

Okrem toho existujú aj techniky, ktoré nám pomáhajú s obrovskou účinnosťou odstraňovať fóbie (z čohokoľvek) a traumy z minulosti, strach z budúcnosti atď, atď…

Dobrá správa je, že všetky techniky spomenuté v týchto riadkoch vás dokážeme naučiť presne tak isto používať na našom certifikovanom seminári NLP Practitioner. Okrem toho sa na seminári naučíte pracovať s tzv. kinestetickými Kotvami, ktoré vám pomôžu ešte lepšie a rýchlejšie meniť váš emočný stav. Veď nakoniec… Prečítajte si sami viac >> :)

 

Takže, verím, že tieto techniky vás inšpirovali a naozaj vám kladiem na srdce, že ak sa ich naučíte používať, budú vám prinášať tie isté výsledky ako mne. A ktovie? Možno sa aj vy čoskoro pridáte k tým, ktorí ovládajú zázrak menom NLP!

Prajem vám krásny týždeň :)

a ešte jedna vec…

Chcete si aj vy natrénovať mnohé techniky a vytvárať nové pocity spoľahlivo a keď to potrebujete? 

Pozrite sa na popis nášho certifikovaného kurzu NLP Practitioner. Je to 12-dňový transformačný tréning, na ktorom sa naučíte ako používať svoje vnútorné zdroje, zbavíte sa obmedzení, či strachov a nakopnete svoju kariéru aj súkromný život.

Letný NLP Practitioner na NLP Akadémii

Využite zvýhodnený predpredaj (Len na krátky čas!)

Prejsť na stránku NLP Practitioner
Zistiť viac o tréningu…

PS: Ak sa vám zatiaľ nepodarilo nájsť čas (či financie) na celých 12 dní, čo tak prísť na prvé štyri dnitohto prémiového seminára?

Ultimatívny úvod do NLP sú plné a intenzívne 4 dni z NLP Practitionerapočas ktorých ovládnete mnoho techník a princípov z NLP. Pozrite si popis seminára tu: Ultimatívny Úvod do NLP >>

Peter Sasín,
váš NLP Tréner a autor bestsellerov TRIUMF a Magická Vlna

P.S.: Ak chcete spoznať vysoko účinné techniky ako sa dostávať (nielen) do uvoľnených stavov PLUS ak chcete urobiť výrazný krok vpred v kariére, či súkromnom živote – pozrite sa, ako vám v tom môže pomôcť náš letný intenzívny NLP Practitioner.

Kliknite na… NLP Practitioner – 12 dňový intenzívny certifikovaný seminár

 Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP