Aj deti úspešne používajú NLP

Peter Sasín, Marek Douša a Iveta Klimeková pri nahrávaní Vysielania o NLP

Peter Sasín, Marek Douša a Iveta Klimeková pri nahrávaní Vysielania o NLP

[display_podcast]

Dnes sme vo Vysielaní o NLP mali špeciálneho hosťa. Hovorili sme s ním o dosahovaní jeho cieľov a ako mu v tom pomáha model NLP. Našim hosťom bol Marek Douša, ktorý má síce „len“ dvanásť rokov, ale úspešne a ľahko dosahuje svoje ciele.

Kúpte sa vo vašich cieľoch = používajte všetky zmysly

Všimnite si, že keď Marek popisuje, ako sa dostal na prestížne pražské gymnázium PORG, plánoval tento cieľový stav všetkými svojimi zmyslami. To znamená, že si predstavuje, čo presne vidí, počuje, aké má pocity, aké cíti vône a chute.

Práve toto je veľmi dôležité, keď myslíte na svoje ciele – prežívať ich vo všetkých zmyslových kanáloch. Pri dosahovaní cieľov je dôležitá schopnosť sa v týchto cieľoch doslova kúpať. Ponoriť sa do nich všetkými zmyslami.

Pri cieľoch buďte vždy asociovaní

Aj deti úspešne používajú NLP

Aj deti úspešne používajú NLP

Takisto je veľmi dôležité, aby ste v cieľoch boli asociovaní. To znamená, že vašu predstavu vnímate akoby ste boli priamo v deji.

Urobte si teraz malé cvičenie: Predstavte si, že ste na mieste, kde sa cítite veľmi dobre. Napr. na dovolenke. Čo vidíte? Ako to vidíte? Vidíte tú predstavu vašimi očami? Keď sa v predstave pozriete napr. dole, vidíte svoje nohy, alebo trup? Potom ste asociovaní. A to je dobre :)

Ak ste v predstave videli samých seba zvonka ako postavu – akoby očami tretej osoby, tak ste disociovaní. A to pri cieľoch nepomáha. Práve naopak. Buďte preto vo vašich cieľoch asociovaní.

Vypočujte si celý diel Vysielania NLP Akadémie s našim hosťom Marekom Doušom. Prajeme vám príjemné počúvanie :)

Všetky diely nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Ostaňte s nami :)

Peter Sasín
NLP Akadémia
www.NLP-Akademia.sk


P.S.:
Viete, že už čoskoro môžete začať dosahovať vaše ciele a ovládnuť mnoho ďalších techník z modelu NLP? Aj o tom je 12-dňový seminár NLP Practitioner. Seminár začína už 2. 10. 2012 v Bratislave. Cena je 1 900 €.
Prečítajte si, čo všetko vám to prinesie
(kliknite): NLP Practitioner >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , , ,

-

NLP Akadémia - official member of Society of NLP