Ako funguje vzdelávanie na NLP Akadémii

NLP Akadémia je členom Society of NLP

NLP Akadémia je členom Society of NLP

[display_podcast]

Cez Facebook a Email nám od vás chodia rôzne otázky. V poslednej dobe sa často opakuje otázka, ako prebieha vzdelávanie a certifikovanie na NLP Akadémii. A v čom je NLP Akadémia iná, ako ostatné kurzy. Poďme teda na to :)

Na NLP Akadémii prechádzate zmenami

Na našich kurzoch prechádzate zmenami. A to nefunguje tým staromódnym spôsobom, že lektor v predu niečo prednáša a ľudia si robia so sklonenými hlavami poznámky.

Na našich seminároch si väčšinou poznámky nerobíte. Takisto nerobíte písomné (ani ústne) skúšky.

Presne podľa motta spoluzakladateľa NLP – Dr. Richarda Bandlera: „Učíme ľudí komunikovať, a nie písať slohové práce“.

Náš džob nie je o tom, odovzdať vám len informácie

Ľudia totiž už majú väčšinu informácií. Vy predsa viete, že ak chcete schudnúť, nemáte jesť čokoládovú tortu so šľahačkou. Viete, že ak chcete mať viac energie a kondíciu, že máte pravidelne športovať. Vy predsa viete, že ak chcete viesť radostný život, tak vám prospievajú dobré pocity.

Otázka je samozrejme iná: „Robia ľudia naozaj to, o čom vedia, že im prospieva…??“ A práve tým myslím to, že na NLP Akadémii neodovzdávame len vedomosti. Že tu nie sme na to, aby sme vás poučovali. Pretože to dnes robí kde-kto. Na tejto planéte je dosť trénerov a koučov, ktorí svoje vedomosti odrecitujú na svojich kurzoch a hotovo. My pracujeme inak…

„Ako to, že zrazu robím tieto veci…?“

Ako to, že absolventi našich certifikovaných seminárov nám dávajú spätnú väzbu, že zrazu robia veci, o ktorých ani nevedeli, že ich vedia robiť??

To súvisí s tým, ako prebieha klasický model učenia. Učenie má štyri fázy:

  1. Nevedomá nekompetencia – neviem, že niečo neviem. Deti do určitej doby netušia, že nedokážu šoférovať auto.
  2. Vedomá nekompetencia – viem, že niečo neviem. Jedného dňa ste si aj vy uvedomili, že existuje šoférovanie auta, a že to zatiaľ nedokážete
  3. Vedomá kompetencia – vedome niečo ovládate. Takže ste šli jedného dňa do autoškoly… Učíte ste sa viesť automobil. Už používate plyn, spojku a brzdu – aj keď zatiaľ vedome. To znamená, že rozmýšľate, ktorý pedál je kde, ktorá rýchlosť sa ako radí a kde sú smerovky. Auto sa občas skákavo rozbieha a do kopca ste sa pohýnali s maximálnou koncentráciou a „vytrešteným“ zrakom :)
  4. Nevedomá kompetencia – konečný stav. Neuvedomujete si, že niečo ovládate. Teraz už väčšina s vás uvoľnene sedí za volantom a ani si neuvedomujete, že šoférujete. Môžete sa baviť počas jazdy so spolujazdcom, jesť a piť u toho a ovládať autorádio a telefón…

Na našich seminároch proces učenia ohromne skracujeme

Našou úlohou je previesť vás skratkou z nevedomej nekompetencie (ani netušíte, že existuje nejaké NLP a submodality) priamo k nevedomej kompetencii (v situáciách, kde ste reagovali so strachom alebo agresívne, sa zrazu cítite uvoľnení a v pohode).

Toto sú zmeny na podvedomej úrovni. Jeden účastník kurzu NLP Practitioner nám pri nedávnom stretnutí nadšene popisoval, že zrazu nemá problém s kolegom, s ktorým to dlhú dobu poriadne škrípalo. Po návrate z kurzu „sa“ to akosi urovnalo samo… :) A navyše – len tak mimochodom už mu nechutia „určité“ jedlá. Takže bez akejkoľvek námahy a diét schudol za dva mesiace sedem kíl (!).

Ako teda pracujeme? Pracujeme vo veľkej miere s vašim podvedomím. A učili sme sa od tých najlepších na svete…

NLP Akadémia má vzdelanie od svetovej špičky

Naše NLP vzdelanie sme získali pod osobným dohľadom spoluzakladateľa NLP – Dr. Richarda Bandlera. Minimálne raz za dva roky absolvujeme u Dr. Richarda Bandlera nové certifikovanie. Z toho profitujete vy – máte tak zaručené, že naše vedomosti sú aktuálne a svojej práci naozaj rozumieme.

Od Dr. Richarda Bandlera sa NLP učili aj také hviezdy osobného rozvoja a autori miliónových bestsellerov, ako je Paul McKenna, či Anthony Robbins.

Len na našich NLP seminároch získate certifikát od Dr. Bandlera

Po absolvovaní seminára NLP Practitioner a NLP Master získate certifikát z USA, podpísaný zakladateľom NLP Dr. Richardom Bandlerom.

Vedeli ste, že: Certifikát priamo od zakladateľa NLP, že ste licencovaný NLP Practitioner alebo NLP Master, získate len u nás, na NLP Akadémii?

Vypočujte si viac o spôsobe našej práce vo Vysielaní NLP Akadémie:

Vypočujte si 21. diel Vysielania NLP Akadémie s názvom: Vzdelávanie na NLP Akadémii. Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku (hore).

(Všetky diely si môžete zdarma vypočuť na: www.nlp-akademia.sk/vysielanie).


Vychutnajte si počúvanie a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, tréner NLP AkadémiePeter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

 

P.S: Prečítajte si, čo nám o seminári NLP Practitioner napísali naši účastníci. Kliknite na: www.nlp-akademia.sk/practitioner.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP