Vzbuďte o seba záujem – vo vzťahu, v práci, v obchode | [Podcast]

Ako to urobiť, aby ste vzbudili zvýšený záujem?

Peter Sasín a Iveta Klimeková vám v 98. časti Vysielania NLP Akadémie prinášajú účinné stratégie, ktoré môžete využiť pre vyvolanie zvýšeného záujmu vo vzťahoch, v obchode, či akejkoľvek inej oblasti.

Tajomstvo Príťažlivosti Rockových Hviezd

Už ste niekedy rozmýšľali, v čom spočíva príťažlivosť rockových hviezd? 

Jeden z hlavných magnetov, ktorý druhých ku „hviezdam“ priam magicky priťahuje, je (okrem ich schopností) práve ich nedostupnosť. 

Ak sme totiž príliš dostupní, tak sa druhým môže zdať, že o nás nemusia usilovať. O našu priazeň, energiu, čas, služby.

Práve prílišná dostupnosť potom spôsobuje, že záujem je skôr nízky. 

Čo to môže znamenať pre vás? Určite to neznamená, že teraz máte prestať dvíhať všetky telefóny a prestať sa stretávať s vašimi blízkymi. Neznamená to, že teraz úplne zmiznete a nedáte o sebe nikomu vedieť.

To by bol totiž nevhodný extrém.

Hľadajte zdravú a prínosnú rovnováhu v tom, ako veľmi chcete byť dostupní. Umožňujte si hovoriť iným zdvorilé, no jednoznačné „nie“.

Buďte prínosom. Pozor však na riziko prílišnej dostupnosti…

Určite je skvelou stratégiou byť prínosom, pomáhať ľuďom vo svojom okolí a ísť im vzorom… 

Lenže niekedy ani vynaložená energia a princíp You Go First (ideš ako prvý), nemusia stačiť. Práveže niekedy, keď sa príliš uchádzate o priazeň vašich blízkych, či vašich potencionálnych klientov, môžete záujem o seba a svoje služby oslabiť.

Presne ako nám napísal vo svojej otázke jeden náš poslucháč, ktorého príklad z oblasti vzťahov uvádzame v Podcaste  č. 98 (spustite prehrávanie vyššie).

Mnohí ľudia zažívajú nielen v oblasti vzťahov, takisto aj v obchode, či biznise skôr to, že musia o svoje miesto bojovať, namiesto toho, aby o nich usilovali iní.

Presne podľa motta – „Áno ste skvelí, no ja sa ešte pozriem inam a uvidím“.

Princíp „Trofeje“ – kto sa uchádza o koho?

Ďalším dôležitým princípom je – Kto je tu „Trofej“?

To znamená, kto sa uchádza o koho? Inými slovami – Kto koho potrebuje?

Ak máte zákazníkov a signalizujete im svojimi slovami a činmi, že ich súrne potrebujete, dávate im proti sebe zbytočne zbraň do rúk.

Urobte to tak, aby bolo jasné, že ak nebudú spolupracovať s vami, nič hrozného sa nestane. Teda najmä vám. Mali by ste to každopádne vedieť odkomunikovať tak, aby váš zákazník cítil, že ak nepôjde do spolupráce s vami, stratí on!

Keď sa vám podarí urobiť „trofej“ z vás – to znamená, že zákazník „uloví“ vás a nie naopak, potom sa zrazu dostávate na úplne inú úroveň života i práce

To isté platí aj v našich vzťahoch, v práci, v rodičovstve…

Keď sa staneme tými, ktorí sa nemusia druhým vnucovať ani doprosovať, a staneme sa žiadaným objektom záujmu druhých, potom môžeme naplno rozvinúť svoj skutočný potenciál.

Majstrovská komunikácia a práca so svojimi Vnútornými zdrojmi je pritom základ

Na jednu stranu sa to ľahko povie, buďte trofej, buďte vplyvný komunikátor, ovládnite svoje vnútorné zdroje…

Len, ako to urobiť?

Ak chcete vedieť (a ovládnuť), ako funguje vplyvná komunikácia a ako v sebe objaviť tie najtajnejšie geniálne vnútorné zdroje (ako napr. kreativita, sebavedomie, pohotovosť v komunikácii apod.) tak sa pozrite na popis seminára…

TAJOMSTVÁ HYPNÓZY

Čo na seminári ovládnete:

  • Tajný jazyk ovplyvňovania seba aj iných
  • Dosahovanie vysoko kreatívnych stavov zmeneného vedomia
  • Aktivujete svoje vnútorné zdroje s použitím hypnózy a autohypnózy
  • a oveľa viac… kliknite pre celý popis seminára

Takže ak ste dočítali až sem a ešte ste si nevychutnali vysielanie č. 98 – Staň sa „Rock-Star“ vo svojej oblasti, prehrajte si vysielanie v prehrávači hore najlepšie teraz.

Prajem Vám skvelé a podnetné počúvanie :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner

P.S.: Tajomstvá Hypnózy, o ktorých píšem vyššie, je dvojdňový tréningový seminár, kde si účastníci nacvičia jednak vysoko účinnú a vplyvnú komunikáciu (NLP v praxi) a jednak ovládnu aj tajomstvo seba-hypnózy. Práve to naši účastníci milujú a oceňujú na tomto seminári asi najviac :)

A môžete to ovládnuť aj vy, keď sa zúčastníte. Prečítajte si popis – seminár sa koná už čoskoro v Bratislave – kliknite sem


Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP