Akú dostávate od života spätnú väzbu?

Život ako mechanizmus spätnej väzby?

Život ako mechanizmus spätnej väzby?

[display_podcast]

Mnoho ľudí si odvyklo vnímať. Nevnímajú spätnú väzbu, ktorú neustále dostávajú. A tak naďalej a dookola robia to isté. Majú tie isté myšlienky a tým pádom tie isté výsledky. A nie je sa čo diviť…

Mnoho ľudí si za roky svojho života doslova odtrénovalo schopnosť vnímať, akú odozvu dostávajú od svojho okolia, od svojho tela, či od udalostí, ktoré sa im v živote „dejú“.

Spätná väzba aj práve teraz…?

Zastavte sa na moment… Akú dostávate od vášho tela práve teraz spätnú väzbu? Ako sa práve cítite? Ste čerstvý, alebo unavený? Hladný, alebo sýty? Aké máte práve teraz pocity?

Je fascinujúce, že vaše telo s vami neustále komunikuje.  Každú jednu sekundu vám dáva spätnú väzbu na spôsob, akým:

  • myslíte
  • konáte
  • komunikujete
  • ako sa stravujete
  • a podobne…

Mnoho ľudí spätnú väzbu ignoruje

Mnoho ľudí „tam vonku“ tieto komunikačné prostriedky ignoruje. Možno preto, že sú otupení? Citovo otupení televíziou, konzumom návykových látok, konzumom negatívnych informácií a podobne?

Pred nedávnom som po dlhej dobe s blízkou rodinou sledoval televízne noviny. Bol som šokovaný, aký mali na mňa tieto negatívne správy intenzívny emočný dopad. Moje pocity mi hlásili: Zmiznime odtiaľto!

Pritom s mojimi blízkymi to ani nehlo. Už zrejme dostatočne potlačili svoj vlastný mechanizmus spätnej väzby. Otupili svoje pocity do takej miery, že už ani nevnímajú, ako devastujúco podobné vnemy na nich pôsobia.

Vaše telo vám dáva spätnú väzbu. Vnímate ju?

Navykli ste si vnímať, po ktorom jedle ste čulí a plní energie a po ktorom jedle ste sa cítili unavení? Alebo komunikáciu svojho tela dlhodobo ignorujete a dáte si radšej kávu, alebo nejaký energy drink, aby ste sa zas postavili na nohy?

Dalo vám už telo niekedy najavo, že alkohol nie je to pravé napr. bolesťami hlavy na druhý deň? A poznáte ľudí, ktorí túto spätnú väzbu jednoducho ignorujú a dookola opakujú svoje správanie? A poznáte ľudí, ktorí si jednoducho dajú tabletky proti boleniu hlavy…??

A poznáte ľudí, ktorí sa potom sťažujú, že ich od určitého veku necháva telo v „štichu“?

A nechceli by ste tým ľuďom najradšej povedať: Čo sa čuduješ? Veď si roky dostával spätnú väzbu! Mal si možnosť niečo zmeniť, aby si dostával inú spätnú väzbu.

Váš život môžete vnímať ako mechanizmus spätnej väzby

Nie je to fascinujúce? Život ako spätná väzba? Vnímam to naozaj tak: Váš život vám celý život dáva spätnú väzbu tým, ako vyzerá váš život.

Prečítajte si túto vetu ešte raz: Váš život vám celý život dáva spätnú väzbu tým, ako vyzerá váš život.

A nie je fascinujúce, že ľudia „tam vonku“ aj túto spätnú väzbu ignorujú…??

Chodia do práce, ktorú nemajú radi. Žijú v katastrofálnych vzťahoch. Stretávajú sa s ľuďmi, ktorí im nerobia dobré pocity. Zažívajú situácie, ktoré nikto nechce vedome zažívať. A kladú si tú najnesprávnejšiu otázku, ktorú si v takúto chvíľu môžu klásť: „Prečo sa to deje práve mne?“

Nebolo by zmysluplnejšie sa opýtať sám seba: Akú chcem inú spätnú väzbu? A čo môžem pre to urobiť?

Viac o spätnej väzbe, ktorú dostávate, nájdete vo Vysielaní NLP Akadémie

Vypočujte si ďalšie fascinujúce pohľady o spätnej väzbe vo vašom živote vo Vysielaní č. 71 – Akú dostávaš spätnú väzbu.

Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku. Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.


Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami ;)

Peter Sasín

Peter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

P.S.1: Akú spätnú väzbu budete vnímať, keď si tento piatok 23. 8. o 20 hod. pozriete Najväčší neuro-experiment na českom a slovenskom internete s názvom: Vízia budúcnosti? Sám som veľmi zvedavý.

P.S.2: Toto vysielanie je zdarma. Avšak je len pre obmedzený počet divákov. Prihláste sa preto teraz, pretože kapacita serverov je obmedzená len na niekoľko stoviek divákov. Kliknite >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP