Charizma: Viac peňazí, vplyvu, úspechu… Aj pre vás??

O charizme koluje po celej planéte obrovské množstvo mýtov. Pravdou síce je, že charizmatickí ľudia majú automaticky lepšie vzťahy, viac peňazí a väčší vplyv. Mýtus číslo jedna však je, že charizma je vrodená. To by znamenalo, že buď ju máte v génoch a môžete otvárať šampanské. Alebo ju nemáte v génoch a „holt“ máte smolu.

Neviem, ako vy, ale ja som zatiaľ o „charizma-géne“ zatiaľ nepočul. Žeby to celé bolo (opäť) úplne inak…?

Definícia charizmy

Charizma: Špeciálny šarm, alebo príťažlivosť, ktorá spôsobuje, že ľudia sa cítia byť naklonení a priťahovaní k danej osobe.

Charizma ako správanie?

Neuveriteľné premeny mojich klientov (po tréningu zvyšovania charizmy) mi opakovane potvrdzujú, že charizma nie je nič vrodené. Charizma je oveľa viac to, ako sa správame a menej to, kto sme.

Zopakujem to: Charizma je oveľa viac to, ako sa správame. Nie to, kto sme.

Poďme to však trochu rozvinúť: Ak by sme túto tézu podchytili a prepokladáme, že charizma je správanie, potom má veľký vplyv, kto sú naše vzory, ktoré sa správajú charizmaticky. A za ďalšie, čo sú tie podstatné prvky, ktoré spôsobujú/vyvolávajú charizmu?

Málokto vie, že tí najcharizmatickejší ľudia svoju charizmu celý život trénovali. Dokonca to často netušia ani oni sami!   –Peter Sasín

Moje skúsenosti ukazujú, že charizma je správanie, ktoré pozostáva najmä z nasledovných prvkov a podvedomých stratégií:

  • Intonácia hlasu –  niektorých ľudí dokážeme počúvať hodiny. Iných by sme najradšej vypli už po pár slovách. Veľkú rolu zohráva práve intonácia hlasu. Obsah slov je až na nižších priečkach.
  • Reč tela – držanie tela, gestá, mimika.
  • Rozhodovacie stratégie – charizmatickí ľudia nielen dobre pôsobia na pohľad, ale vedia sa aj rýchlo a dobre rozhodovať. To druhým imponuje.
  • Humor – charizmatické osobnosti vedia skvele pracovať s humorom. Humor spôsobuje smiech a smiech spôsobuje dobré pocity. Na charizmatických ľuďoch nás baví najmä to, že sa v ich prítomnosti cítime dobre.
  • Pohotovosť – S humorom súvisí aj schopnosť improvizovať a byť pohotový v komunikácii.
  • Inšpiratívnosť – Charizmatické osobnosti majú ciele, ktoré vedia odkomunikovať s inými a vedia ich pre ne nadchnúť…

Ako zvyšovať svoju charizmu?

Málokto vie, že tí najcharizmatickejší ľudia svoju charizmu celý život trénovali. Dokonca to často netušia ani oni sami! Mnoho charizmatických ľudí je skutočne presvedčených, že svoju charizmu akýmsi tajuplným spôsobom „zdedili“.

Čiže kľúčovým slovom je slovo TRÉNING.

Ako však trénovať? Kde začať? Ako spoznáte, že to robíte správne? Aké stratégie použiť?

Môžete, samozrejme, postupovať spôsobom Pokus-Omyl.

Alebo budete postupovať profesionálne, systematicky a s podporou. Dobrou správou je, že som vytvoril systém, ktorý vám pomôže bleskovo zvýšiť vašu charizmu. Tento systém som pomenoval: Charisma Booster System(TM)  (v preklade: Systém na zosilnenie charizmy.)

Pozrite sa preto detailne na systém, ktorým si môžete zvýšiť za jediný deň  svoju charizmu o stovky percent. (To však nie je celkom pravda, pretože vás naučím, ako si zvýšite Charizmu doslova za niekoľko sekúnd!) Kliknite sem: Charisma Day

Držte sa, prajem vám krásny týždeň, plný trénovania a zvyšovania Charizmy :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner a autor knihy TRIUMF

P.S: Čo je to presne Charisma Booster System a čo dokáže spôsobiť? Dozviete sa TU >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP