Denne si vyberáte svoju realitu

Jedna pani nám napísala rozhorčený email. Počúvala naše vysielanie a čítala naše články o tom, ako si vytvoríte skvelý život. Hlavnou výpoveďou emailu bolo toto: Sú to samé hlúposti. V živote je to úplne inak!!!

NLPP_Realita1

Bdelý poslucháč by hneď postrehol, že takto sformulovaná výpoveď obsahuje tzv. vymazanie. To znamená, že z tejto výpovede je vymazaná osoba (osoby), v ktorých živote je to údajne úplne inak.

Preto moja otázka:

  • V živote ktorej osoby je to úplne inak?
  • A čo presne je tam úplne inak?

Táto pani nám dala zaujímavú spätnú väzbu (a som za to skutočne vďačný. Bez irónie). A síce, že ešte stále existujú ľudia, ktorí neveria, že by aj oni mohli viesť šťastný život.

Otázka na týchto ľudí:

  • Čo alebo kto vám bráni žiť šťastný život?
  • A čo môžete začať vy sami robiť inak?

To, ako ste nastavení, ovplyvňuje vašu realitu

To, že niekto zažíva smutnú a chudobnú realitu (chudobnú nielen finančne, ale aj emočne a spirituálne), tak to ešte neznamená, že ide o skutočnú realitu. Vždy ide o to, ako ste nastavení. Pretože vašu realitu dokážete dekódovať iba tak, ako máte nastavené vaše filtre, cez ktoré filtrujete vnemy „zvonka“.

To, ako sme nastavení – zásadne ovplyvňuje to, čo „tam vonku“ dokážeme vnímať. Inými slovami: Dokážeme vnímať len to, čo dokážeme vnímať. Zvyšok nám ostáva ukrytý.

Pretože…

Inak zažíva svet hladný bezdomovec a inak zamilovaný mladík

Obaja môžu pritom v daný moment stáť vedľa seba na pešej zóne a každý z nich bude zažívať inú realitu.

Bezdomovec bude so zaťatými päsťami sledovať konkurenta, ktorý v „jeho“ rajóne bezostyšne vyberá zvyšky jedla z odpadkového koša. Zamilovaný mladík bude vnímať krásu historických pamiatok, stovky usmiatych ľudí a nádherné nebo nad hlavou.

Obaja veľmi pravdepodobne prehliadnu a vôbec nezaznamenajú realitu toho druhého.

Vašu realitu formuje vaša „Emočná odozva“

Čo to je Emočná odozva? Akým spôsobom vplýva na to, ako vaša realita práve teraz vyzerá?

Vypočujte si diel vysielania č. 72, v ktorom hovoríme o tom, aké rozdielne reality existujú u rôznych ľudí. Ako príklad si dôkladne porovnáme realitu zamilovaného mladíka s realitou bezdomovca z pešej zóny. A ukážeme si, aký vplyv pritom hrá ich emočná odozva.

Kliknite na symbol prehrávača a spustite Vysielanie:

 Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.


Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami ;)

Peter Sasín

Peter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

P.S.1: Vo vysielaní sa dozviete navyše aj o tom, že sme ako kamera, ktorá sama dokáže sledovať, čo nahráva. A dozviete sa, aký zásadný vplyv má táto schopnosť na tvorbu vašej reality.

P.S.2: Pýtate sa, ako dokážete svoju realitu totálne zmeniť? Chcete ovládnuť techniky, ktoré zmenia vašu realitu v neuveriteľnom rozsahu? Pozrite sa na náš certifikovaný seminár NLP Practitioner >>.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP