Zmeňte svoj systém presvedčení – dosahujte svoje ciele s istotou

Už ste sa niekedy opýtali samých seba: „Podľa čoho viem, čo som zažil naozaj…? A podľa čoho rozpoznám to, čo sa odohralo len v mojej mysli?“ Inými slovami – na základe čoho ste presvedčení, že vaše auto je vaše auto?

A podľa čoho na sto percent viete, že ste neboli členom posádky, ktorá pristála na Mesiaci?

Obe predstavy si totiž viete v mysli vytvoriť

Viete si predstaviť vaše auto (ak auto nemáte, tak napr. vašu posteľ apod.) aj seba vo vesmírnom skafandri poskakujúc po povrchu Mesiaca.

Len na to, aby ste sa dokázali orientovať v tom, čo je fikcia a čo sa skutočne stalo, kóduje vaša neurológia fikciu a skutočnosť inak.

A na to sa teraz poďme pozrieť :)

Čo považujete za reálne a čo nie… Ako to robíte na podvedomej úrovni

Je veľmi užitočné vedieť rozlišovať medzi tým, čo sa stalo a tým, čo sa odohralo len vo vašej predstave. Akoby ste inak vedeli, že ste práve zaplatili za jedlo v reštaurácii a že váš doterajší život nie je totožný so životom Elvisa?

Niektorí ľudia to rozlišovať nedokážu a potom vidia veci, za ktoré ich iní ľudia strčia do psychiatrickej kliniky a pchajú do nich omamné látky. Namiesto toho, aby ich naučili rozlišovať realitu od fikcie.

Rozdiel totiž spočíva v parametroch obrazu

(Z nášho vysielania a článkov už viete, že my ľudia myslíme v obrazoch a vo zvukoch, hmatových vnemoch a občas aj v chutiach a vôňach).

Otestujte sa: Reálny vs. nereálny obraz

Urobte si jeden veľmi zaujímavý experiment. Otestujete si v ňom, ako na podvedomej úrovni rozlišujete to, čo ste zažili od fikcie.

  1. Spomeňte si na nejakú situáciu, o ktorej ste si celkom istí, že sa vám prihodila. Vybavte si prednostne taký zážitok, na ktorý spomínate radi*.
    (*Nezabudnite, že na čo myslíte, tam smerujete. Preto je dobré myslieť na veci, ktoré vás tešia. Súhlas?)
  2. Následne si predstavte niečo, o čom ste si istí, že sa nestalo. Napr. že ste pristáli na Mesiaci.

Aké sú medzi týmito dvoma predstavami rozdiely?

  • Sú pred vašim vnútorným zrakom umiestnené na iných miestach? (napr. jedna viac vľavo, druhá viac vpravo, popr. vyššie, nižšie)
  • Je jedna predstava ostrejšia ako druhá?
  • Je v jednej viac detailov ako v druhej?
  • Sú rozdiely v sýtosti farieb?
  • Vo vzdialenosti týchto dvoch obrazov (jeden bližšie, druhý ďalej)?
  • Je jeden z nich priehľadnejší ako druhý?

(Teraz si nájdite pár minút čas a urobte si tento test. Zapíšte si, v čom sú presne rozdiely. Výsledok bude naozaj stáť za to.)

Hotovo? Ak ste tento experiment robili prvýkrát v živote, možno ste si až teraz uvedomili, ako to robíte, že dokážete rozlišovať to, čomu veríte od toho, čomu neveríte.

Naučte sa vnímať vaše ciele po novom a dokážete zdanlivo nemožné

„No dobre, a čo teraz s tým, že to viem rozlišovať? Ako to dokážem vôbec využiť?“ – To je možno otázka, ktorá vás práve napadá.

Odpoveď je, že využitie je jednoduché a zároveň geniálne. Pretože ja sa vás možno opýtam, či veríte tomu, že z vás bude milionár, alebo že budete mať krásny vzťah, alebo že dosiahnete akýkoľvek svoj veľký cieľ.

A vy by ste mi možno odpovedali, že niektoré veci vo svojom živote síce chcete, no podvedome ich považujete za nepravdepodobné. A tým pádom za nemožné. Pretože nerozhoduje to, čo vy v živote chcete. Rozhoduje niečo iné…

Vždy rozhodujú vaše presvedčenia

Vaša neurológia totiž veci, ktorým neveríte, kóduje inak, ako veci, o ktorých ste presvedčení.

Porovnajte si preto, aké sú rozdiely v parametroch vašich obrazov (v NLP týmto parametrom hovoríme submodality).

Porovnajte si ako kódujete predstavy, ktorým veríte (napr. že zajtra vyjde slnko, alebo že si dnes dáte pohár čerstvej vody) a ako kódujete to, o čom nie ste skalopevne presvedčení. (napr. kedy presne dnes pôjdete spať, čo budete jesť o týždeň na raňajky, koľko bude stáť o pol roka benzín a podobne).

Vaša neurológia veci, ktorým neveríte, kóduje inak, ako veci, o ktorých ste presvedčení.

Nájdite si preto čas, sadnite si a napíšte si na papier submodality dvoch rôznych predstáv a urobte si porovnanie.

Čo vám to môže priniesť…?

Obrovsky mnoho!

Pomocou tejto svojej schopnosti sa totiž dokážete posunúť v živote o niekoľko úrovní vyššie. A o tom už si vypočujte aktuálny diel vysielania NLP Akadémie č. 82 – Dosahuj svoje ciele s absolútnou istotou

(Všetky diely Vysielania nájdete na: www.nlp-akademia.sk/vysielanie.)

Investujte do seba pár minút a vypočujte si kompletný diel o tom, ako si zmeníte presvedčenia a vytvoríte tak ešte viac predvídateľných okolností vo svojom živote.

Posielam Vám krásne pozdravy a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis

P.S: Omnoho viac o princípoch, ktoré používajú tí najúspešnejší (a zároveň šťastní) ľudia, budeme spoločne trénovať už v nedeľu 19.5.2019 na seminári Tajomsvto Programovania Mysle v Bratislave.

Teším sa na vás – bude to skvelý deň  :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , , ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP