MAGICKÉ ZMENY POMOCOU KOMUNIKÁCIE

Vždy komunikujeme. Aj keď mlčíme. V teórii komunikácie totiž platí, že nedokážeme nekomunikovať. Tí, ktorí ste v dlhoročnom vzťahu – viete, že často stačí jediný pohľad vášho partnera a vy viete, čo tým myslí. 

Kom_clanok-a

A keďže nedokážeme nekomunikovať, nedokážeme nemanipulovať. Nepáči sa vám výraz manipulácia? A čo podľa vás robí suseda, ktorá vám rozpráva, ako auto prešlo jej mačku…?? Detailne vám popisuje ako tá mačka vyzerala predtým, počas toho a potom, aké zvuky u toho vydávala… Suseda jednoducho manipuluje obrazy vo vašej hlave a tým pádom aj vaše pocity.

Komunikácia je vždy manipulatívna

Ak vám prekáža pojem manipulácia (a prekážať vám môže jedine vtedy, ak tomuto pojmu pridelíte negatívny význam), tak si ho nahraďte slovom ovplyvňovanie.

A položte si otázku: Chcete iných ovplyvňovať negatívne, alebo pozitívne? A hlavne – dokážete vy sami rozoznať, kedy ako ovplyvňujete…??

Na to, aby ste zistili, akým spôsobom vašou komunikáciou ovplyvňujete iných, musíte byť pre komunikáciu bdelí.

Pretože:

  • Poznáme kopec prípadov, kedy starostliví rodičia a starí rodičia programujú svoje deti/vnukov na neúspech a strach…
  • Poznáme kopec prípadov, kedy lekári komunikáciou zbytočne predlžujú (alebo dokonca znemožňujú) uzdravenie svojich pacientov…
  • Pretože poznáme kopec prípadov, kedy nadriadení komunikáciou demotivujú svojich podriadených…
  • Pretože poznáme kopec prípadov, kedy ľudia komunikáciu nevedome používajú tak, že obmedzuje ich samých, aj ich okolie.

Pritom to všetci myslia dobre…

Magické zmeny pomocou komunikácie

Často ľudia navzájom komunikujú mimo svoje vnímanie. Čo to znamená…

Virginia Satir (excelentná rodinná terapeutka a jeden zo vzorov pri vytváraní modelu NLP) bola známa tým, že jej prisudzovali magické komunikačné schopnosti. Pomocou komunikácie vo svojej praxi dosahovala takmer zázračné výsledky.

Vyznačovala sa najmä tým, že sa dokázala „naladiť“ na zmyslové vnímanie svojich klientov. To znamená, že ak jej klient povedal:

– „Nevidím riešenie svojho problému, nemám v tom jasno“, tak na to reagovala
– „Zatiaľ nevidíte cestu k riešeniu problému. Poďme sa teraz na to spoločne pozrieť“.

Klient jej jednoznačne ukázal, že svoj problém vníma vizuálne. Preto jej odpoveď bola vo vizuálnom kanáli. Viete v dialógu hore nájsť tzv. vizuálne predikáty? Tzn. slová, ktoré poukazujú na zrakové vnemy?

Mnoho terapeutov, predajcov, manažérov, rodičov… s inými komunikuje stále tým istým spôsobom. A potom sa čudujú, že tí druhí nechápu, alebo nerobia, čo od nich chcú. Stalo sa vám už niekedy, že ste sa vyjadrili úplne jasne a iní to pochopili celkom inak?

Zrejme ste komunikovali mimo ich zmyslové vnímanie

A práve o tom je diel Vysielania NLP Akadémie: Magické zmeny pomocou komunikácie

Vypočujte si tento zaujímavý diel o tom:

  • Ako komunikáciou ovplyvňujeme iných
  • Ako je to s pármi, ktorí majú odlišné „Jazyky lásky“
  • Ako zistíte, v ktorom zmyslovom kanáli sa pohybujú ľudia, s ktorými komunikujete
  • A mnoho ďalších zaujímavých informácií o Magickej Komunikácii…

(Kliknite na symbol prehrávača).

Prajem vám skvelé počúvanie :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner

P.S.: Pomocou komunikácie a NLP dokážete robiť vo vašom živote skutočne magické zmeny. Fóbie a strachy môžu byť za pár minút navždy preč, dosahovanie výsledkov o stovky percent jednoduchšie a rýchlejšie… Znie to ako mágia? Verte, nie je to mágia. Pozrite si popis seminára NLP Practitioner, ktorý účastníkom pomáha dosahovať bleskové a trvalé premeny.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP