Nenechajte si „ukradnúť“ svoj sen

[display_podcast]

Prišli ste už niekedy za niekým a povedali ste mu, že máte sen? Že chcete niekam nadlho odcestovať, že sa chcete naučiť cudzí jazyk, alebo že chcete začať podnikať? Čo vám povedali vaši blízki, keď ste im porozprávali váš sen? Niekoho z vás možno povzbudili. Väčšinou vás však začali ihneď odhovárať. Síce v dobrom úmysle, no to nič nemení na tom, že…

NLPP_sny1

Práve naši blízki často „zlikvidujú“ naše sny hneď na začiatku

A to má svoj logický dôvod. Komu rozprávate vaše sny? Cudzím ľuďom? Ľuďom, ktorých nemáte radi? Sotva. Rozprávate ich vašim blízkym. Rodičom, príbuzným, partnerovi, priateľom…

Lenže. Ak sa váš sen nachádza…

  1. Mimo systém presvedčení danej osoby
  2. Mimo zónu komfortu danej osoby

Bude vás veľmi pravdepodobne okamžite odhovárať: To je ťažké…, Na to si príliš mladý/mladá (starý/stará)… Koľkí pred tebou už zlyhali, … Keby to bolo také ľahké, robil by to každý… bla bla bla…

Samozrejme, títo ľudia to s vami myslia dobre. Oni vás nechcú brzdiť. Oni vás chcú chrániť. Lenže chránia vás pred tým, čo sami nepoznajú. A to, čo ľudia nepoznajú, si často vykresľujú ako niečo nebezpečné. Pritom to vôbec nemusí byť pravda.

Preto môj tip: Vašim blízkym o vašich snoch vôbec nehovorte.

To akože nikdy? Nehovorím, že nikdy. Len nie hneď na začiatku…

Najprv svoj sen tajte, potom choďte za tými, ktorí už „vedia lietať“

Na dosiahnutie vášho sna potrebujete určitú dávku energie. A keď svoj sen prezradíte (komu inému, ako vašim blízkym) a tej energie máte ešte málo, veľmi pravdepodobne vás budú chcieť odhovoriť. Odradiť. Vysvetľovať, prečo to nejde…

Jednoducho hneď začnete cennú energiu spotrebovávať na vysvetľovanie, na obhajovanie vášho sna. No práve to spôsobuje, že väčšina snov sa takto hneď na začiatku „zadusí“ na nedostatok energie.

Svoj sen teda najprv snívajte sami. Zhromažďujte a navyšujte energiu tohto sna. Použite pri snívaní všetkých päť zmyslov. Predstavujte si, aké to bude, keď už ste svoj sen dosiahli. Čo tam vidíte, počujete, aké máte pocity atď. Kúpte sa vo svojom sne. Na svojom sne pracujte tak dlho, až kým nebudete mať pevné presvedčenie, že ste schopní ho dosiahnuť a že to naozaj chcete.

Ak chcete vedieť lietať, nepýtajte sa žiab. Choďte za tými, čo už vedia lietať.

A potom nechoďte za vašimi blízkymi, ale za tými, ktorí už takýto alebo podobný sen žijú. Choďte a poraďte sa s nimi. Ak nie sú takíto ľudia bezprostredne vo vašom okolí, nevadí. Aj tak sa dokážete nimi obklopiť. Ako…??

Kupujte si knihy ľudí, ktorí dosiahli to, čo chcete vy. Čítajte ich internetové stránky, choďte na ich semináre. Napíšte im email. Veľká väčšina z nich vám odpíše a povzbudí vás.

Zatiaľ neriešte, ako sa k cieľu dopracujete. To je až ďalší krok. Najprv majte jasný váš sen

Pretože väčšina ľudí začne okamžite jednať. Lenže to je z môjho pohľadu mrhanie energie. „Ešte neviem, čo presne chcem dosiahnuť, ale už na tom makám ako šroub…“ :)

Ako realizovať vaše jasné ciele bude témou niektorého z iných článkov. Dovtedy majte jasný váš veľký cieľ :)

Vypočujte si vysielanie o tom, že často sa o svoje sny okrádame aj my sami:

Vypočujte si 22. diel Vysielania NLP Akadémie s názvom: Tvoj Sen a Kritici. Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku (hore).

(Všetky diely si môžete zdarma vypočuť na: www.nlp-akademia.sk/vysielanie).


Vychutnajte si počúvanie a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, tréner NLP AkadémiePeter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

 

P.S: O tom, ako si vytvoríte život vašich snov sa dozviete na seminári NLP Practitioner. Váš pohľad na seba a na svet už nebude taký ako predtým. Kliknite na: www.nlp-akademia.sk/practitioner.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP