Nové pocity s NLP – Budem to potom ešte ja?

Viete si  predstaviť, že v určitých situáciách reagujete celkom inými pocitmi, ako doteraz? Alebo si hovoríte, že to by ste už  potom neboli vy…??

Vedeli ste, že už zajtra ráno to nebudete „celkom vy“? Naozaj je to tak. Naše bunky v tele sa neustále obnovujú, to znamená, že už zajtra ráno budete pozostávať z iných buniek ako teraz. Preto ak ste si predsavzali, že vy sa nezmeníte – mám pre vás správu: Prepáčte – toto vám neklapne :)

Pravda o negatívnych pocitoch…

Na tejto planéte existujú ľudia, ktorí sú presvedčení, že len negatívne pocity sú skutočné. Oni hovoria veci typu: To sa mám do tých „akože“ pozitívnych pocitov nútiť? Keby som reagoval zrazu pozitívne, to už by som nebol ja. Ja nič nemením, takýto som odjakživa – a basta!

A ja hovorím, že toto nie ste odjakživa vy. A nikdy ste ani neboli. Pretože to, aký ste, nie je vaše pôvodné rozhodnutie. Ste aký ste na základe toho, čo ste v detstve odpozorovali od vášho okolia. A menili ste sa aj na základe toho, čo vám fungovalo (Test Operate Test Exit. Tzv. slučka TOTE).

Dokonca ak niekto tvrdí, že svoj strach má odjakživa, tak je to omyl. Sú len dve výnimky…

Každý novorodenec má totiž len dva vrodené strachy:

  1. Strach z voľného pádu
  2. Strach z hlasných zvukov

Pocity nás neprepadávajú

Toto v NLP Akadémii opakujeme stále: Pocity nás neprepadávajú. Vždy sme najprv my aktívni v hlave (väčšinou myslíme najprv obraz, popr. zvuk alebo dialóg) a až následne si tak vytvárame pocit. Väčšinou nevedome.

Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že „majú“ pocity…

  • Napr. že majú: strach
  • depresiu
  • radosť
  • šťastie apod.

Lenže pocity nie sú ako guličky vo vrecku, ktoré jednoducho „máme“. Pocity si vytvárame na základe toho, čomu hovoríme: „Myslenie“… Ok? :)

Schopnosť vybrať si emočnú reakciu – vaša osobná sloboda

To, akými pocitmi reagujete v určitých situáciách (napr. pri spomínaní na minulosť apod.), je vždy natrénovaný proces. A ak chcete na určité vnemy reagovať inak, dokážete si natrénovať iný proces – tzn. inú emočnú reakciu.

Jedna účastníčka seminára NLP Practitioner s úžasom zistila, že po seminári na jednu veľmi negatívnu skúsenosť zrazu spomína inak. Spomína na ňu pokojne a bez negatívnych emócií. Pričom dovtedy stačila kratučká spomienka a zakaždým to skončilo v slzách…

Zaujímavé pritom je, že to chcela otestovať. Chcela si vyskúšať, či ešte dokáže na túto negatívnu spomienku zareagovať tým „starým“ spôsobom. Fascinovalo ju, že to dokáže a že si tým pádom dokáže vyberať, ako chce v budúcnosti reagovať. Pričom dovtedy mala len jednu možnosť: Negatívne pocity a slzy. Dnes si dokáže slobodne vyberať.

To je to, čomu v NLP hovoríme Osobná sloboda. To je to, čo ma na NLP tak fascinuje. Žiadne pocity nepotláčame, nič v podvedomí nehromadíme, len dávame ľuďom viac možností na výber. Skrátka skvelé :)

Počúvajte viac o nových pocitoch vo Vysielaní NLP Akadémie…

Viac sa dozviete vo Vysielaní NLP Akadémie: Nové pocity s NLP – budem to potom ešte ja?
(Kliknite na symbol prehrávača) Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner

P.S.: Vedeli ste, že náš seminár NLP Practitioner je postavený tak, že aktivuje vaše skryté i zjavné schopnosti tou najkratšou a najrýchlejšou cestou? Dôležité je, že po seminári NLP Practitioner si dokážete vytvoriť to, čomu v NLP hovoríme osobná sloboda.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP