Päť oblastí, v ktorých mi NLP pomohlo najviac

Ľudia sa ma často pýtajú jednu vec: “Trénuješ a učíš NLP iných… ale v čom NLP pomohlo tebe samému?” Myslím, že táto otázka je absolútne na mieste. Ak totiž tvrdím, že NLP vám môže pomôcť, je dôležité vedieť, v čom pomohlo (a stále pomáha) mne.

Oblasti v NLP

Ak by som to mal nejako roztriediť, je päť životných oblastí, v ktorých vnímam prínos NLP pre seba. U niekoho iného to môže samozrejme vyzerať inak. Tu sú teda tie moje :)

Prvá oblasť: Flexibilita

V živote sa riadim pravidlom, ktoré mi poskytlo práve NLP. To pravidlo znie: Flexibilnejší vedie. Práve flexibilita mi pomáha dosahovať lepšie výsledky s ľahkosťou. Či už pri mojich prednáškach a kurzoch, v komunikácii so zákazníkmi i mojimi blízkymi alebo v akejkoľvek ďalšej životnej oblasti.

Práve vďaka flexibilite sa dokážem s ľahkosťou učiť cudzie jazyky, reagovať na životné zmeny, posúvať sa neustále vpred.

Druhá oblasť: Peniaze

NLP mi pomohlo v tejto oblasti priam neuveriteľne. Pomocou techník z NLP som si dokázal zmeniť svoje staré obmedzujúce presvedčenia o peniazoch. Plus vďaka flexibilite a jasným cieľom (pozri nižšie) moja oblasť peniaze prekvitá a stále sa zlepšuje.

Tretia oblasť: Sebavedomie

Preč sú tie časy, kedy som v hlave prevádzkoval tzv. “Mindfucking” (slušne preložené: Znásilňovanie mysle). Teraz som si sám seba vedomý úplne iným spôsobom. NLP mi pomohlo zmeniť komunikáciu so sebou samým a postoj k sebe samému. Tým nemyslím len to, že si hovorím pozitívne slová.

Myslím tým kompletne nové podvedomé stratégie, ktoré mi nesmierne zmenili život.

Štvrtá oblasť: Ciele

Ďalšia oblasť, ktorá sa priam šialene v mojom živote zmenila. Mnohí to netušia, ale v minulosti som mal fóbiu na ciele. Akonáhle sa v mojej prítomnosti otvorila debata na tému ciele, hneď som pod nejakou zámienkou zmizol z miestnosti.

Keď som však vďaka NLP pochopil skutočný princíp dosahovania cieľov, začali sa v mojom živote diať divy.

Piata oblasť: Životná ľahkosť

Toto súvisí s predošlými témami. Som veľmi vďačný, že či už je to flexibilita, zarábanie peňazí, vyrovnané sebavedomie, či dosahovanie cieľov – všetky tieto oblasti zvládam s ľahkosťou.

Žiadny boj, žiadne kropaje potu, žiadne zaťaté zuby. Len čistá radosť z tvorivého procesu a presná znalosť fungovania cieľov.

Verte mi: nebyť NLP, moja životná dráha by bola úplne iná.

Držte sa a urobte si krásny týždeň :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner a autor knihy TRIUMF

P.S.1: Je aj šiesta oblasť, v ktorej mi NLP zásadne pomáha: Zdravie. Pomocou NLP som si sám dokázal odstrániť napriek predpovediam lekárov ťažkú alergiu. Aby sme však nehovorili len o mne, prečítajte si, ako naša NLP účastníčka pomohla svojej kolegyni s alergiou jej dcéry TU >> (prekliknete sa na facebook)

P.S.2: Chcete NLP ovládnuť na špičkovej úrovni, aby aj vám pomohlo aspoň tak, ako pomohlo mne? Pozrite sa na popis certifikovaného seminára NLP Practitioner. Už čoskoro :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP