Podvedomé stratégie (ktoré vedú k úspechu)

[display_podcast]

Ako to, že niekto dosahuje svoje ciele ako na bežiacom páse? Ako to, že niekto iný sa k svojim cieľom ani len nepribližuje? Samozrejme, je skvelé mať ciele. (Vychádzam z toho, že väčšina čitateľov nášho webu ciele má.) Len na to, aby sme dokázali dosahovať svoje sny, je potrebné ešte niečo viac. A o tom vám zrejme nepovedal ešte nikto.

Reč je o vašich podvedomých stratégiách…

ciele

Budú vás presviedčať, že rozhoduje talent

Ak sa niekto snaží a pracuje na dosiahnutí svojich cieľov, a nedarí sa mu… Nie je to tak, že nemá na to talent? Väčšinou ste sa zrejme stretli s názorom, že je to presne o tom… O talente.

To, či máme talent, alebo nie – sa väčšinou dozvedáme od iných ľudí. Väčšinou od rodičov, učiteľov, trénerov a podobne. Títo ľudia často vynesú „rozsudok“: Máš talent! alebo Nemáš talent… (Pritom takáto formulácia je tzv. „hypnotický povel“ – to znamená, že má pre podvedomie programovací účinok a stáva sa neskôr „pravdou“).

Lenže ja som presvedčený (a pri mojej práci to zažívam takmer denne), že tzv. „prítomnosť alebo neprítomnosť talentu“ je príliš zjednodušený koncept. Pretože spoľahnite sa na jednu vec – Keď niekto posudzuje váš talent, väčšinou nemá ani šajnu o tom, čo to vlastne posudzuje.

Keď niekto posudzuje váš talent, väčšinou nemá ani šajnu o tom, čo to vlastne posudzuje. – Peter Sasín –

To, či ste v niečom špička – alebo nie, závisí vo veľkej miere od vašich stratégií

To znamená, je veľmi dôležité zistiť, ako spracúvate informácie. Aké využívate motivačné stratégie. Pretože až súbor týchto podvedomých procesov v spojení s presvedčeniami vytvára tzv. „talent“.

A dobrá správa – pomocou NLP vieme zistiť, ako to robia špičkoví ľudia a vieme to naučiť aj iných. Tak, aby aj oni dosahovali nadpriemerné výsledky.

Pritom ide o podvedomý proces

Dr. Richard Bandler (spoluzakladateľ NLP a môj učiteľ) sa pri rozhovore s dvomi veľmi úspešnými a známymi golfistami opýtal nečakanú otázku:

„Prečo sa vy golfisti, keď hráte golf, pred úderom opakovane pozeráte na loptičku – na jamku… na loptičku – na jamku… na loptičku – na jamku…??“

Títo dvaja skvelí golfisti boli touto otázkou najprv zaskočení. Pretože si vôbec nevedeli toto počínanie vysvetliť. Až po ďalších upresňujúcich otázkach jeden z nich s úžasom zistil, čo vlastne robí:

„Zakaždým keď sa takto opakovane pozerám na jamku, tak si podvedome green (miesto, kde je jamka) priblížujem a zväčšujem… A do tak obrovského greenu ľahšie triafam. Wow – tak toto som si nikdy neuvedomil.“

A presne o tom to je. Mnoho úspešných ľudí nevie, ako presne to robia, že sú v istej oblasti úspešní. (Nezabudnite, že stratégie sú čisto podvedomý proces). Napr. Diego Maradona je jeden z najlepších futbalistov histórie, ktorých nosila táto planéta.

No i napriek svojej genialite nedokázal ako tréner argentínskeho  mužstva na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike svojim hráčom odovzdať to, ako to robí. Pretože zrejme robil ako futbalista podvedome veci, o ktorých sám nemal ani potuchy. Možno aj preto jeho mužstvo na MS totálne pohorelo.

V NLP je preto jednou z najzásadnejších otázok otázka: „Ako to robíš?“.

Ako to robia ľudia, ktorí…

  • behajú maratón…??
  • sú skvelí v gramatike…??
  • si vedia vytvoriť finančnú hojnosť…??

To si vypočujte vo Vysielaní NLP Akadémie…

Viac sa dozviete vo Vysielaní NLP Akadémie: Podvedomé stratégie (ktoré vedú k úspechu)
(Kliknite na symbol prehrávača hore na začiatku článku.) Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, tréner NLP AkadémiePeter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

 

P.S.: Vedeli ste, že na seminári NLP Practitioner (už čoskoro v Bratislave) odhalíte svoje podvedomé stratégie? Okrem toho získate nástroje, pomocou ktorých svoje podvedomé stratégie dokážete prakticky okamžite zmeniť.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP