Prestaňte s tou nešťastnou muzikou. A začnite s tou šťastnou :)

Dnes vám odporučím jednu tak trochu nezvyčajnú vec… A síce: Prestaňte počúvať depresívnu hudbu a hudbu o nešťastných vzťahoch či zlomených srdciach. Prečo? Pretože počas počúvania hudby sa dostávate do relatívne hlbokého tranzu. A práve v tranze sa vaše podvedomie veľmi rýchlo programuje.

Tí, ktorí nás sledujete už dlhšie, to viete, a často sa ma pýtate, akú muziku počúvam. Ktoré piesne sú z hľadiska NLP neškodlivé a naopak, posilňujúce? Prezradím vám, že jedným z mojich osobných favoritov je pesničkár, skladateľ a geniálny improvizátor Tomáš Klus.

Tomáš Klus

Prečo práve Tomáš Klus?

Pretože v jeho piesňach nenájdete obmedzujúce presvedčenia tipu: „Ostatní mi ubližujú, preto nemôžem byť šťastný… Zlomili mi srdce, preto sa budem doživotne trápiť… Ak nezískam túto dievčinu, dosmrti zostanem sáááám…“ a podobne. Väčšina ľudí si totiž neuvedomuje, že to, čo čítame, sledujeme a počúvame, má na naše podvedomie zásadný vplyv.

Ak ste prestali sledovať televízne noviny, pretože majú devastujúci vplyv na vaše podvedomie, začnite takisto zvažovať, aké filmy, knihy, či práve piesne do svojho podvedomia vpúšťate.

Väčšina ľudí si vôbec neuvedomuje, že pri počúvaní obľúbených piesní idú do zmeneného stavu vedomia (v NLP tomu hovoríme, že idú do tranzu). Ak je však pieseň plná obmedzujúcich presvedčení, má negatívny programujúci účinok na podvedomie.

Preto je dôležité si pozorne vyberať, čo od teraz chcete počúvať.

Piesne, ktoré vám dodajú dobré pocity a nové stratégie

V minulosti som zbožňoval počúvať smutné pesničky o zlomených srdciach a nešťastných vzťahoch. A malo to na moju realitu zásadný vplyv. Dnes už tieto veci nepočúvam. A má to opäť zásadný vplyv. Tentokrát pozitívny.

Piesne Tomáša Klusa sú dobrý príklad toho, že hudba sa dá robiť aj bez obmedzujúceho programovania. Ba čo viac, Tomáš je jedným z mála, ktorý vám vie sprostredkovať dobré pocity, humor a ako akýsi „vedľajší účinok“ vás učí byť kreatívnymi.

Presne tak som ho nedávno zažil na koncerte v Pezinku. Tomáš počas spievania piesne v niektorých momentoch prestane spievať pôvodný text piesne a namiesto toho začne priamo „za pochodu“ do hrajúcej melódie skladať úplne nový text.

Takýmto spôsobom vyburcoval publikum takmer do extázy, keď začal počas spievania piesne nečakane skladať text na jedného pána, čo počas koncertu vstal a šiel na toaletu. Geniálne!

Odvtedy si takto trénujem skladanie textov „za pochodu“ tiež a osvojujem si tak väčšiu pohotovosť v komunikácii a kreativitu.

Otestujte to a vaše podvedomie sa vám odvďačí

Preto, ak chcete Tomáša zažiť naživo, dať svojmu podvedomiu pozitívne podnety a zažiť niečo naozaj netradičné, tak využite, že Tomáš už tento týždeň rozbieha svoje turné po slovenských mestách.

Kedy hrá Tomáš vo vašej blízkosti? Kliknite sem >>

Vezmite so sebou aj vašich blízkych. Uvidíte, bude to stáť za to. A vaše podvedomie sa vám odvďačí :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner a autor knihy TRIUMF

 

P.S: Zaujíma vás, ako nájdete (podobne ako Tomáš Klus) svoje životné poslanie? Aj o tom píšem vo svojej novej knihe: TRIUMF – váš nový životný príbeh. Knihu dostanete v našom eshope a tiež vo všetkých dobrých kníhkupectvách :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP