Rýchle zmeny s NLP

S jednou ženou v Nemecku sa pred niekoľkými rokmi odtrhol balkón. Túto nehodu prežila bez vážnejšej fyzickej ujmy. Čo sa však zmenilo bolo to, že touto udalosťou „získala“ niekoľko silných fóbií.

Zaujímavá otázka: Ako je to možné, že sa jej mozog počas dvoch sekúnd voľného pádu naučil, že má mať strach z výťahov, schodov a výšok…??

Druhá otázka: Ako je to možné, že existuje predpoklad, že sa niečo takto rýchlo naučíme, ale zbavovať sa toho budeme roky? Nie je logickejšie predpokladať, že zmeny sa dejú práve rýchlo?

Náš mozog má rád rýchlosť

Ako dlho vám trvalo, než ste sa naučili, že nemáte dávať ruku na žeravú platničku na sporáku? Učili ste sa to naozaj dlho a postupným opakovaním? Alebo to trvalo asi tak pol sekundy a stačil jeden krát?

Ako dlho sa učil mozog tejto ženy, s ktorou spadol balkón, že má mať strach z výšok, schodov a výťahov? Dve sekundy. Dnes už vieme, že zážitky, ktoré sú silné a naozaj intenzívne, rýchlo generalizujeme a tým sa učíme pre budúcnosť.

A naopak – pomalé, postupné učenie je pre mozog namáhavé a neuchopiteľné

Medzi mnohými psychológmi existuje názor, že na odstránenie fóbie je treba minimálne po pol roka terapie. Naproti tomu pomocou NLP vieme odstrániť fóbiu za 10-15 minút. To, čo mnohým znie ako utópia, je práveže nevyhnutný fakt. Akonáhle náš mozog nedostane rýchlo za sebou nasledujúce vzorce, nevie, čo s nimi má robiť. Preto mnohokrát práve po dlhých terapiách nedochádza k zlepšeniu.

Je to podobné, ako keby som vám ukázal každý deň jeden sekundový záber z vám neznámeho filmu. Po rokoch takéhoto zdĺhavého sledovania by ste nevedeli povedať, o čom ten film bol. Váš mozog totiž nutne potrebuje rýchly sled za sebou idúcich záberov, aby sa v nich dokázal orientovať.

Účastníčka seminára NLP Practitioner predbehla lekárov o 5 rokov

Prečítajte si, ako naša účastníčka seminára NLP Practitioner dokázala pomocou NLP techník zastaviť 5-ročnému chlapcovi nočné pomočovanie.

Toto je správa, ktorú nám poslala:

Pomocou NLP techník sa mi podarilo dosiahnuť, že dieťa …

… ktorému lekári predpovedali nočné pomočovanie do 10 rokov(!), sa v priebehu jedného mesiaca(!) prestalo pomočovať. Pýtate sa prečo práve jeden mesiac? Tak bolo to o tom, že matka chlapčeka sa s kratšou dobou nevedela stotožniť (obmedzujúce presvedčenie). Tak som jednoducho povedala, že ak je to pre ňu uveriteľné, že tá metóda začne fungovať o mesiac, tak je to ok, bude to o mesiac. Len aj potom sa to udeje zo dňa na deň, nebude to postupne. (A presne tak sa to aj stalo.)

Peťo, ďakujem Tebe aj Ivetke, že ste ma naučili, ako sa dá pomáhať rýchlo a účinne :)

– NLP Practitioner Ilona Farkasová, Šaľa –

To je pre mňa ďalší dôkaz toho, že zmeny fungujú, len keď sú rýchle. Samozrejme, je dobré vedieť, ako fungujú zmeny a ktorými technikami ich dosiahnete.

O rýchlych zmenách si vypočujte viac vo Vysielaní NLP Akadémie č. 55 – Rýchle zmeny s NLP

Kliknite na symbol prehrávača.

Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.


Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami ;)

Peter Sasín
váš NLP Tréner a autor bestsellerov TRIUMF a Magická Vlna

P.S.1: Otázka teraz je – chcete vedieť používať NLP na tak vysokej úrovni aj vy? Prihláste sa na aktuálny seminár NLP Practitioner >>

P.S.2: Na seminári NLP Practitioner pritom nejde len o terapeutické účinky. Ide o to, že tento seminár Vám tiež pomôže robiť rýchle zmeny vo Vašom podvedomí a vytvoríte si v živote to, čomu hovoríme Osobná Sloboda :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP