Skvelá kariéra: Ľahká vs. Ťažká cesta

Úspech môžete dosiahnuť minimálne dvoma spôsobmi: 1.) Ísť po Hardway – teda po ťažkej ceste, alebo 2.) Ísť po Easyway – teda po ľahkej ceste.

Obe fungujú, no každá z nich prináša iné dôsledky. Ako zistíte, po ktorej ceste kráčate? A ako sa dá prejsť z jednej na druhú?

Čítajte v tomto článku…

Idete po „Hardway“, alebo po „Easyway“..??

To, či je cesta za vašim úspechom ľahká alebo ťažká nezávisí v rozhodujúcej miere od iných. Ani od momentálnych podmienok. Dokonca ani nie od toho, ako veľmi sa snažíte.

Závisí hlavne od toho, ako vnímate svet a ako ste momentálne nastavení.

Takže: po Hardway idete ak:

  • Trváte na tom, že máte pravdu
  • Bojujete s kolegami a nadriadenými  – ak o nič nejde
  • Kritizujete nadriadených (skryte, alebo otvorene)
  • Máte očakávania najmä na iných a až v druhom rade na seba

Po Easyway idete ak:

  • Netrváte na tom, že máte pravdu
  • Bojujete len vtedy ak je to naozaj dôležité (keď ide napr. o vážne porušenie vašich hodnôt – viď. príklad vo vysielaní)
  • Máte očakávania najmä na seba a až v druhom rade na iných
  • Chválite nadriadených! (*Ak ste si teraz povedali, že vy odmietate „sliziť“ a liezť „niekomu niekam“ – tak asi nie ste na ľahkej ceste)

To, či idete ťažkou, alebo ľahkou cestou závisí hlavne od toho, ako vnímate svet a ako ste nastavení.

Paradoxne vnímam, že často práve riaditelia, členovia top manažmentu a majitelia firiem… pozdravia pri vstupe do firmy upratovačku, vrátnika… Pristavia sa a opýtajú sa ich, ako sa majú, dajú im kompliment.

Na rozdiel od väčšiny ľudí na nižších stupňoch kariéry. Tí sa veľakrát odmietajú chváliť iných. Požadujú však, aby iní chválili ich.

Ľahká cesta za úspechom – pýtajte sa iných, ako im môžete pomôcť

Pretože chcete byť pre iných prínos a nie príťaž. Jedna moja známa má kolegyňu (čerstvú absolventku VŠ), ktorá nastúpila do firmy a už na druhý deň sa ponosovala, že by jej mohli dať aj vyšší plat. Veď majú tak veľké zisky…

A ja súhlasím – je to ok chcieť viac, lenže na základe čoho? Na základe toho, že má firma zisky? A kde je tvoj prínos? Kde je hodnota toho prínosu?

Aj tu platí jednoduchý (a absolútne účinný) princíp: You Go First (ideš ako prvý) – najprv investuj, potom získavaj. Najprv daj piecke drevo, až potom ti dá teplo. Naopak to nikdy nemôže fungovať.

Najprv investuj, potom získavaj. Najprv daj piecke drevo, až potom ti dá teplo. Naopak to nikdy nemôže fungovať.

Ako byť úspešný, zarábať skvelé peniaze a súčasne si vychutnávať „Easy way“? Presne to je témou môjho celodenného seminára Inšpiruj & Prosperuj. Prečítajte si, ako vám tento tréningocý seminár môže pomôcť objaviť vašu vášeň a zarábať tým, čo vás baví >>

Ješitnosť – veľká brzda úspechu

Mnoho ľudí však odmieta u seba niečo meniť. Podľa mňa je to prejav ješitnosti. A ješitnosť je veľmi silná brzda úspechu. A o tom už si vypočujte viac v novom diele vysielania …

Chcete zistiť viac o tom, či ste na ľahkej ceste (easyway) za vašim úspechom, alebo či ste zatiaľ na tej ťažšej (hardway)? Práve o tom je aktuálny diel Vysielania NLP Akadémie: Skvelá kariéra… Ťažká alebo ľahká cesta :)

Kliknite na prehrávač a spustite vysielanie. Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Prajem vám podnetné počúvanie a veľa zdaru na ľahkej ceste za vašou skvelou kariérou ;)

Váš Peter

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis

Peter Sasín, váš NLP Tréner
& autor bestellerov TRIUMF a Waves of Magic

P.S.: Ako byť úspešný, zarábať skvelé peniaze a súčasne si vychutnávať „Easy way“? Presne to je témou môjho celodenného seminára Inšpiruj & Prosperuj. Prečítajte si, ako vám tento tréningocý seminár môže pomôcť objaviť vašu vášeň a zarábať tým, čo vás baví >>

 Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP