4 tajné prvky: Vplyvu, Sebavedomia a Charizmy

Poznáte ľudí, ktorí majú charizmu „mokrého vechťa“? :) Položili ste si už niekedy otázku, čo odlišuje charizmatických ľudí od masy a prečo to majú v živote oveľa jednoduchšie, ako tí druhí?

Sformuloval som pre vás 4 princípy charizmy, ktoré som roky testoval a ktorými sa dlhodobo osobne riadim. Tieto schopnosti mi umožňujú: viac vplývať na iných, mať skvelé príjmy aj vzťahy… 

Prečítajte si, ktoré tajné prvky pomôžu vytvoriť vyššiu charizmu presne tak isto aj vám! :)

1. Vaša vnútorná charizma

Ako dobre by sa vám plávalo, ak by ste si na krk priviazali 50-kilový kameň?

Charizmatickí ľudia využívajú svoje vnútorné zdroje inak, ako málo charizmatickí ľudia. Čo to znamená? Na podvedomej úrovni si vytvárajú úspešné vnútorné obrazy a vnútorné dialógy.

To, čo tak jednoducho znie (vnútorná charizma) – je v skutočnosti komplexná podvedomá stratégia.

Charizmatickí ľudia si nehovoria veci typu – Iste zlyhám, Určite to nevyjde, Čo ak sa znemožním – a podobne. Jednoducho vedia, že to nie je úspešná stratégia. Plánovať svoj neúspech je totiž taký istý „skvelý“ nápad ako si na krk počas plávania priviazať 50-kilový kameň. (To môžete byť sebelepší plavec, ďaleko by ste zrejme nezaplávali.)

Naopak – sebavedomí  a charizmatickí ľudia na podvedomej úrovni plánujú svoj úspech a využívajú tak naplno svoje vnútorné zdroje.

To je zásadné tajomstvo charizmatických ľudí. Samých seba vidia (a počujú) už vopred úspešne jednať vo všetkých možných situáciách. Toto je stav veľmi bohatý na zdroje. (A presne tento stav vás naučím spoľahlivo vytvárať na celodennom intenzívnom tréningu: Charisma Day.)

Tip: Preto si pred najbližším stretnutím, rande, prednáškou a pod. položte otázku: Aké by to bolo, keby to bolo optimálne? Čo v takejto (optimálnej) situácii budem vidieť, počuť, cítiť? Prežite svoje najbližšie stretnutie všetkými svojimi zmyslami. Plánujte svoj úspech.

2. Diamanty vo vašom hlase

Ako veľmi milujete zvuk škriabajúcich nechtov na tabuli? Ako dlho to vydržíte počúvať? Mnoho ľudí to netuší, ale hlasovo sú veľmi často na úrovni, ktorá sa nedá počúvať príliš dlho.

Našťastie stačí pár presne cielených zmien a z vášho hlasu dokážeme vytvoriť skutočný diamant.

Charizmatickí ľudia používajú svoj hlas ako mocnú „zbraň“. Je to práve hlas, čím na druhých pôsobíme takmer nepretržite.

… aký je „vzhľad“ vášho hlasu?

Pri práci s hlasom ide hlavne o intenzitu, moduláciu, intonáciu a takisto o „vzhľad“ vášho hlasu. To znamená, ako si ľudia vybavia váš hlas – ako jemný, drsný, hladký, okrúhly…? Keď presne viete, na čo sa zamerať, spôsobíte, že vás ľudia budú chcieť počúvať od rána do večera. :)

Je veľmi zaujímavé, že keď s mojimi klientmi pracujem na ich hlase, ich účinok sa zakaždým extrémne zvýši.

3. Pozitívny vírus – šírite ho už? Šírite ho správne?

Ako výborne sa cítite v spoločnosti „Energetických upírov“? 

Charizmatickí ľudia šíria okolo seba dobré pocity. Ich „pozitívny vírus“ ľudí zasahuje s milimetrovou presnosťou a ľudia sa v ich prítomnosti začínajú akoby zázrakom cítiť dobre. Charizmatickí ľudia sú presným opakom Energetických upírov. Oni ľuďom totiž dodávajú energiu.

My ľudia si s odstupom času nepamätáme to, o čom sme sa s inými rozprávali, ale veľmi presne sa pamätáme na to, ako sme sa s nimi cítili. Nazývam to naša Emočná pamäť. A naša emočná pamäť je oveľa presnejšia a trvalejšia ako naša slovná pamäť.

Princíp „You Go First“ – (Ideš ako prvý)

Veľmi dôležitým prvkom pri šírení pozitívnych emócií je schopnosť dostať sám seba do pozitívneho emočného stavu (v NLP tento princíp nazývame You Go First – Ideš ako prvý).

Charizmatickí ľudia majú veľmi vysokú schopnosť dostať sa do vhodného emočného stavu vtedy, keď to potrebujú.

Dobrá správa – v NLP existujú veľmi účinné nástroje, ktorými si dokážete navodiť potrebný emočný stav v priebehu sekúnd. Ľudia vás budú za to milovať a budú s vami chcieť tráviť svoj čas. A v biznise platí: Čím viac času s niekým strávite, tým viac peňazí vám dá.

4. Fabrika na hrdinov – Používate najmocnejšiu silu v tomto vesmíre?

Ako nekonečne zbožňujete ľudí, ktorí vám stále ukazujú, že sú viac ako vy?

Ak totiž sedíte s človekom, o ktorom si poviete: „Fíha – ten je ale múdry“, tak je niečo zle.

Charizmatickí ľudia dokonale ovládajú ešte jednu vec… Vedia, ako vo svojom okolí generovať „hrdinov“. Ak totiž sedíte s človekom, o ktorom si poviete: „Fíha – ten je ale múdry“, tak je niečo zle. Oveľa lepšie totiž budete vnímať človeka, ktorý vám dá pocit: „Fíha – ani som nevedel, že som taký múdry“.

Inými slovami – charizmatickí ľudia vám dajú vyniknúť. Ale pozor! Urobia to tak, že vy presne budete vedieť, že to bolo vďaka nim.

Toto je schopnosť, ktorá vám môže priniesť milióny, tie najkrajšie vzťahy a ozajstný úspech.

Pretože ak sa viete dotknúť ľudských sŕdc, tejto sile sa nevyrovná nič v celom vesmíre. Staňte sa preto fabrikou na hrdinov :)

Držím vám pri tom palce, pretože denne s úžasom zažívam, aké to mne samému prináša skvelé výsledky!  :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis
Peter Sasín, Váš NLP Tréner a autor bestsellerov TRIUMF a Magická Vlna

P.S.1: Jednou zo zásadných esencií charizmy je podľa mňa tiež schopnosť zaujať. Ako to urobiť, aby vám ľudia doslova viseli na perách a navyše – aby vám verili každé slovo? O týchto (a ďalšich) princípoch charizmy a vplyvu sa s vami budem deliť celú sobotu, 11. 1. 2020 v Bratislave na Charisma Day. (Jediný termín v roku 2020!)  Kliknite sem a pozrite sa na viac informácií >>

P.S.2: Každý z bodov hore je trénovateľný. Na seminári Charisma Day navyše predstavím veľmi účinný nástroj: Charisma-Booster-System. Je to súbor techník, ktorý umožňuje navýšiť charizmu v priebehu sekúnd silou a rýchlosťou dynamitu. Kliknite a dozviete sa viac :)


Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

,

2 Responses to 4 tajné prvky: Vplyvu, Sebavedomia a Charizmy

  1. Mike7 20. júla 2015 o 19:56 #

    + Sú v čomsi originálni, = majú svoj štýl správania, ktorý ich odlišuje od zvyšného priemeru, najlepšie ak to vychádza z ich prirodzenej povahy a nie je to len naučené.

    A keďže vedia druhých oceniť, chváliť a bývajú zábavní alebo aspoň zaujímaví (zväčša tým čo hovoria) tak sa im zväčša prepáčia aj faux-pas alebo neaké prehrešky správania.

    + Úprimnosť. = zväčša sa menej hanbia, neboja sa hovoriť o svojich slabších stránkach, kiksoch a nedostatkoch, to zn. nerobia zo seba čosi extra, viac, ale sa ukazujú aj ako bežní ľudia so svojími človečími vlastnosťami a tým v nás vyvolávajú dojem priateľskosti, určitej blízkosti, alebo spriaznenosti.

  2. Si 30. augusta 2015 o 17:35 #

    ….. osobne citim pri charizmatickych ludoch jednu vyraznu vlastnost, ktorou je velkorysost. A velmi mi imponuje tato ludska hodnota.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP