Tajomstvo rýchlej premeny – NLP a Hypnóza v praxi

[display_podcast]

Nedávno som mal s jedným našim NLP Practitionerom zaujímavý rozhovor. Boli sme spolu v aute na ceste z Košíc – v ten deň som prednášal v Steel Arene. Mali sme pred sebou päť hodín jazdy, a niekde pred Banskou Bystricou mi tento účastník počas rozhovoru povedal:

„Vieš, Peter – za ten čas, čo uplynul od seminára, na sebe vnímam obrovské zmeny. Urobil som v živote obrovský skok vpred. A vnímam, že som dokonca omnoho ďalej ako tí, ktorí sa osobnému rastu venujú už o mnoho rokov dlhšie ako ja.“

Tento náš účastník radí náš NLP kurz na vrchol vo svojom vzdelaní. A to je majstrom a učiteľom Reiki, absolvoval množstvo rôznych špičkových kurzov a seminárov o osobnom raste v Čechách i na Slovensku a je to úspešný manažér, ktorý už roky veľmi úspešne podniká.

Preto je na mieste otázka:

Ako fungujú rýchle zmeny? A ako ich vôbec dokážeme vyvolať?

V NLP existuje predpoklad, že zmeny sú jednoduchšie a trvalejšie, keď sa dejú rýchlo. Čím rýchlejšia zmena, tým je ľahšia. A tým viac si môžeme byť istí, že prebehla na podvedomej úrovni.

Pretože na vedomej úrovni sa odohrávajú hlavne želania. A želaniami aj ostávajú. Napr. Chcem prestať fajčiť – je klasické prianie na vedomej úrovni. Ak však podvedomie hovorí opak – tak fajčiar si zapáli a zmena nenastane.

Ak sa stretne vedomie s podvedomím – podvedomie vždy vyhrá

Zapamätajte si jednu vec: Ak sa stretne vedomie s podvedomím – podvedomie vždy vyhrá!

A to má svoj dôvod. Predstavte si, že by sme naše životné procesy ovládali vedome. Viete, čo by to znamenalo…?? Museli by sme neustále myslieť na to, že máme dýchať. Že nám má biť srdce, dokonca že pri námahe sa má tep srdca zrýchliť a v uvoľnenom stave spomaliť.

Vedome by sme museli riadiť trávenie, vylučovanie, potenie sa, rast vlasov a nechtov… (chlapi svoju erekciu – ok – to by bola pre niekoho možno výhoda ;)

Je naozaj životne dôležité, aby podvedomie malo nad vedomím prevahu. Inak by to mohlo skončiť fatálne.

Len si predstavte, aké by to bolo, keby ste sa zrazu strhli s výkrikom: Prepána – ja som už dve minúty nebuchol srdcom! Tak rýchlo! Teraz to „dobúcham“ a pre istotu si nadbehnem a „nadbúcham“ si dopredu :)

Absurdné…?? Samozrejme!

A práve preto je kľúčové pochopiť, že zmeny sa dejú na podvedomej úrovni.

Brána do podvedomia našťastie existuje. A prostriedkom, ako ovplyvňovať a ovládať podvedomie – je komunikácia. Presnejšie – Hypnotická komunikácia. Alebo ešte presnejšie – Hypnóza.

Vyvoláva vo vás slovo hypnóza zvláštne pocity? A viete, že to je len preto, lebo vás niekto v minulosti na tento pocit naprogramoval – inak povedané – zhypnotizoval? Inak by ste hypnózu brali neutrálne. Popr. pozitívne. Niekto vám zrejme v minulosti nainštaloval presvedčenie, že hypnóza je zlá a nebezpečná. Pritom väčšina ľudí nemá s hypnózou žiadnu skúsenosť. Aj keď to je len ich presvedčenie, pretože každý už bol v hypnóze.

Aj vy ste už boli v hypnóze…

Neveríte? Zodpovedzte si pár jednoduchých otázok:

  • Pozerali ste sa už niekedy na napínavý film v televízii?
  • Počúvali ste už niekedy svoju obľúbenú pieseň?
  • Recitovali vám už niekedy básničku?
  • Čítali vám už rozprávku?

Bola aspoň jedna vaša odpoveď „áno“? Tak potom ste už zažili hypnotický stav. V NLP tomu hovoríme aj tranz, alebo jednoducho zmenený stav vedomia.

Každý už hypnózu zažil – len málokto si to však uvedomuje

Háčikom na celej veci je to, že rozprávky, pesničky a filmy ľuďom už od detstva „inštalujú“ rôzne obmedzujúce presvedčenia.

Čože? Negatívna hypnóza z rozprávky? Áno. Tu je jeden príklad: Obľúbená romantická rozprávka o Popoluške napr. deťom ukazuje, že ku šťastiu vedie cesta cez útrapy a ponižovanie. Že až po zásahu zvonku – najlepšie s prispením zázraku – prichádza riešenie. Že len ak má žena malú nôžku, zaľúbi sa do nej princ… atď. atď.

Chápete, prečo si potom mnoho žien nevedome v predajni s obuvou „pre istotu“ pýta najprv topánku v menšej veľkosti?  ;)

Pozitívna hypnóza dokáže zázraky

Dobrou správou naopak je, že ak viete, ako vaše podvedomie funguje a ak viete, ako funguje hypnotická komunikácia s podvedomím, tak potom neexistujú prakticky žiadne limity.

Čiže ak sa niekto pýta, ako to robíme na NLP Akadémii, že vieme ľuďom zmeniť ich obmedzujúce presvedčenia a že vieme spôsobiť rýchle pozitívne zmeny, tak je to v tom, že hypnotickú komunikáciu používame na vysoko profesionálnej úrovni. 

A vieme to naučiť aj vás

Naši účastníci nám nielen hovoria, aké sú naše semináre skvelé. Ale navyše nám aj pravidelne hlásia, aké majú skvelé úspechy.

A v novom diele Vysielania si vypočujte aj o tom, ako po seminári Tajomstvá hypnózy ľudia prekonávajú svoje limity. Ako je zrazu možný aj bezbolestný pôrod, alebo ako dokážu rodičia pomocou pozitívnych účinných sugescií vyliečiť svoje deti, športovci zlepšovať svoje výsledky…

…a omnoho viac :)

Počúvajte Vysielanie 76: Tajomstvo rýchlej premeny…

Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku.

Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Investujte do seba pár minút a vypočujte si kompletný diel o Tajomstve rýchlej premeny.

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis

Peter Sasín, Váš NLP Tréner a autor knihy TRIUMF

P.S: Chcete spoznať tajný jazyk ovplyvňovania seba aj druhých? Pozrite sa na obsah dvojdňového seminára Tajomstvá hypnózy >>.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP