Úspešní ľudia sú zrozumiteľní

Stalo sa vám už…? Že vás niekto nepochopil? Pritom vy ste si možno mysleli, že ste sa vyjadrili zreteľne. Tu je jedna dôležitá vlastnosť komunikácie: Nie je podstatné to, čo hovoríme, ale to, ako to ten druhý pochopí. Preto je extrémne dôležitá vaša zrozumiteľnosť. Dokonca si myslím, že schopnosť byť zrozumiteľný je zásadnou prísadou úspechu. 

directory-466938_640

Úspešní dokážu hovoriť o svojich prianiach a cieľoch

Poznáte manželské páry, kde jeden z manželov už roky čaká…? Napr. na to, kedy mu ten druhý povie určité slovo? Určitú vetu? A keďže ten druhý nie je veštec ani nevie čítať myšlienky, tak to počas tých rokov nepovie. Pretože ani netuší, že má niečo povedať.

A potom si mnohí myslia: „Môj partner ma nemá rád. Lebo keby ma mal rád, tak by sám vycítil, čo ja potrebujem.“

Lenže čo je to za hlúposť? To, že je niekto zamilovaný, mu predsa nedáva nadprirodzené schopnosti. Opravte ma, ak sa mýlim… :)

„Pozri, padá hviezda – Niečo si praj… A mlč o tom“

Pamätáte? Presne takto vám to hovorili. Učili vás, že keď budete o svojich snoch hovoriť, tak sa nesplnia. Cítite, že vám opäť nabieha váš „bullshit – detektor“…?? Každopádne by mal. Pretože ja poznám hromadu úspešných ľudí, ktorí o svojich snoch a cieľoch otvorene hovoria.

A nepoznám nikoho (nehovorím, že nikto taký neexistuje, len ja nikoho takého nepoznám), kto by o svojich snoch zaryto mlčal a dosahoval ich ako na bežiacom páse.

Som presvedčený, že keď o svojich snoch hovoríte, približujete sa k nim.
– Peter Sasín –

Pritom pozor na energetických upírov

Hovorte o vašich snoch s tými ľuďmi, ktorí vás dokážu podporiť. Nehovorte o vašich snoch s tými, ktorí vás budú brzdiť. To znamená s tými, ktorí nie sú navyknutí dosahovať svoje sny. Oni vás budú chcieť možno ochrániť pred sklamaním. Lenže majte na mysli, že to je ich model sveta.

Váš model sveta je ten, že vy svoje sny dokážete dosiahnuť. Preto sa obklopujte ľuďmi s podobnými myšlienkami. A s nimi hovorte o vašich snoch.

Toto opakujem stále dookola: Nájdite si takých ľudí, ktorí už sú tam, kam vy smerujete. A hlavne s nimi hovorte o vašich cieľoch.

Zrozumiteľnosť – kľúč úspechu v biznise

Viete, čo je dnes kľúčovou schopnosťou firiem, aby boli naozaj úspešné?

Je to: Prínos, Odlišnosť a hlavne Zrozumiteľnosť. Pretože môžete mať prínos a byť dokonca aj odlišní od konkurencie (konkurencia mimochodom neexistuje – o tom však nabudúce)…

Ak však váš prínos a odlišnosť nedokážete zrozumiteľne odkomunikovať, tak sa to nikto nedozvie. Všimli ste si, ako komunikujeme na našom webe? Existuje niekoľko spoločných menovateľov – jedným z nich je zrozumiteľnosť.

To nijak nesúvisí s inteligenciou našich čitateľov a poslucháčov. Súvisí to s tým, že existuje obrovský pretlak informácií. A vedie ten, kto zrozumiteľnejšie odkomunikuje svoje výhody.

Opakujem: Vedie ten, kto zrozumiteľnejšie odkomunikuje svoje výhody.

Práve preto už pri prvej návšteve na našom webe okamžite zistíte, že:

  • ponúkame semináre pre váš rýchly osobný rast
  • spôsobujeme rýchle zmeny pomocou komunikácie a hlavne modelu NLP
  • zverejňujeme zaujímavé informácie o komunikácii a vašom osobnom raste (pod článkom nájdete vždy políčko, kde sa môžete prihlásiť na odber bezplatných Noviniek na email)
  • ak chcete zmenu v živote, sme to my, kto vás v tom perfektne a účinne podporí
  • atď atď…

Pritom už sa vám iste stalo, že ste prišli na stránky, z ktorých vám vôbec nebolo jasné, čím sa tá firma zaoberá. Alebo čo je prínos pre vás… Pritom tá firma môže mať úžasný produkt, alebo služby.

Výzva: Buďte zrozumiteľní

Dámy – chcete, aby vám váš partner nosil viac kvetov? (Už tušíte, aký bude môj tip…? :)

…Lenže mnohí mi povedia: „To by nebolo už ono“…

Viac o zrozumiteľnej komunikácii si vypočujte vo Vysielaní NLP Akadémie:

Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku. Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.

Buďte zrozumiteľní a zostaňte s nami :)

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín Podpis

Peter Sasín,
Váš NLP Tréner a autor knihy TRIUMF

P.S.: Úspešní ľudia vedia ešte niečo tajné navyše. Vedia, ako byť zrozumiteľní aj voči samým sebe. Inými slovami, to čo robia, robia v súlade so svojimi hodnotami a svoje myšlienky aj činy podrobujú presnej spätnej väzbe. Preto otázka: V ktorých oblastiach vášho života začnete byť ešte viac zrozumiteľní vy? :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

One Response to Úspešní ľudia sú zrozumiteľní

  1. Tomáš Karkoška 16. apríla 2013 o 21:18 #

    Proč je dneska tolik rozvodů mezi lidmi? Protože spolu nekomunikují pořádně. Pokud třeba manželku štve, že je neustále plný koš, že to přece manžel musí vidět a tak ho to přece musí napadnout, aby ho vynesl…. jenže mu to neřekne a užírá se tím a pak to v ní bobtná a pak se kvůli blbosti pohádají…přitom by stačilo komunikovat a říct mu to :-)

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP