Váš ideálny partner – existuje vôbec?

Ako to presne vyzerá, keď máte ideálny vzťah?

Ako to presne vyzerá, keď máte ideálny vzťah?

[display_podcast]

Položte a zodpovedzte si otázku, či existuje pre vás ideálny partner. To znamená, či už sa niekto taký narodil. Preveríte si tým váš systém presvedčení. Ak vám vyšlo, že pripúšťate, že tam vonku niekto ideálny už je, položte si druhú otázku: Koľko takých ľudí pre mňa existuje. A poďme si to teraz rozobrať…

Koľko ideálnych partnerov pre vás nosí táto planéta :)

Mnoho ľudí samých seba stavia do pozície, že pre nich existuje (ak vôbec) len jeden jediný. Ten jeden pravý. A keď ten nie – tak koniec. Za ním tma. Takže ak nemajú toho jedného, tak to ostatné, to už je len akási slabá náhrada pre zvyšok života.

Prezradím vám moje presvedčenie. Viete koľko ideálnych partneriek existuje pre mňa? Ja som presvedčený, že ľubovoľne veľa. A posuňme to ešte ďalej. Viete, koľko ideálnych partnerov existuje pre moju partnerku? (odpoveď nájdete vo vysielaní – v časti Tvoj ideálny partner – kliknite na prehrávač na začiatku článku hore).

Syndróm Pištu Hufnágela…

Poznáte ľudí, ktorí ľutujú, že už nie sú so svojim bývalým partnerom? Stále na neho (na ňu) spomínajú. Idealizujú si ho… Že si ho mali vtedy vziať alebo aspoň nepustiť k vode… Aj po rokoch si myslia, že to je ten pravý.

A ja hovorím: Nie je. Pretože ak by to bol ten pravý, tak je teraz s vami a nežije s niekým iným. Alebo sa mýlim…?? Je to naozaj jednoduchá matematika.

Takže zabudnite na vety typu pani Miazgovej (v ČR pani Smolíkovej) z jedného kresleného seriálu: „Prečo som si nezobrala Pištu Hufnágela…?“. Lebo keby ste si ho aj vzali, mali by ste s ním veľmi podobný vzťah, aký máte teraz (alebo budete mať v budúcnosti).

Neverte pojašeným právničkám

Poznáte populárny seriál Ally McBealová? Patrí medzi vaše obľúbené? Tak si porovnajte, do akej miery sú vaše vzťahy podobné ako vzťahy tejto pojašenej a komplikovanej právničky.

Mnoho ľudí podvedome preberá „návod“ od seriálových hrdinov, že vzťahy musia byť komplikované, že sa musia správať ako pojašenci, že treba mať poriadne nízke sebavedomie (pretože to musí komplikovane v nich objaviť až ten pravý – ktorý tak zákonite musí mať schopnosti jasnovidca), že to na konci aj tak dopadne zle, že nedokážu so svojim partnerom komunikovať normálne, ale iba si stále niečo domýšľať… Bla bla bla…

Takto by som mohol pokračovať dlho. Môj tip – nedívajte sa na tieto filmy. Nesúhlasíte? Myslíte si, že vás to neovplyvňuje? Viete, že toto si myslí 100 ľudí zo 100…?? :)

Ako vyzerá váš ideálny vzťah?

Vypočujte si dvadsiaty diel Vysielania NLP Akadémie s názvom: Tvoj ideálny partner. Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku (hore).
(Všetky diely si môžete zdarma vypočuť na: www.nlp-akademia.sk/vysielanie).


Vychutnajte si počúvanie a ostaňte s nami :)

Peter Sasín, tréner NLP AkadémiePeter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk


P.S:
Ak chcete vedieť, ako dokážete o stovky percent zlepšiť váš vzťah a mnoho ďalších oblastí vo vašom živote, pozrite si popis školenia NLP Practitioner.Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP