Vaša intuícia – ako ju objaviť a pestovať

[display_podcast]

Intuícia. Mnohí prisahajú, že existuje. Mnohí dokonca tvrdia, že ju dokážu využívať. Iní na ňu neveria a považujú ju za výplod fantázie, alebo za náhodu…

NLPP_Intiucia1

Aké sú vaše skúsenosti s intuíciou? Stalo sa vám už, že ste na niekoho pomysleli a v tú chvíľu vám ten niekto zavolal? Stalo sa vám už, že ste cítili, že sa na vás zozadu niekto uprene pozerá a keď ste sa otočili, zistili ste, že to bolo naozaj tak? Pozerali ste sa už uprene niekomu na chrbát a ten niekto sa k vám otočil, pretože cítil váš pohľad?

Intuícia zvierat

Ja myslím, že v žiadnom prípade nemusí ísť o náhody. Fenomén intuície bol už mnohokrát zdokumentovaný. Dokonca nielen u ľudí, ale aj u zvierat. Iste ste už počuli o psoch, ktorí už dlho vopred vedia, že sa vráti domov ich pán. A to aj keď sa práve vracia v nezvyklé hodiny. Pritom psy (a tiež mnohé mačky) svojich ľudí „cítia“ ešte dávno predtým, ako môžu počuť zvuk auta, alebo cítiť ich pach.

Sú zdokumentované prípady, kedy mnohé zvieratá vopred intuitívne vedeli, keď sa blížila katastrofa. Pred tsunami (Vianoce v r. 2004) sa na Srí Lanke a takisto na Sumatre slony zhromaždili na bezpečnom vyvýšenom mieste dostatočne včas pred tým, ako dorazila ničivá vlna. Svojím hlasným trúbením navyše varovali svoje okolie.

Obyvatelia obce Bang Koey v Thajsku hovoria o stáde byvolov, ktoré počas pastvy naraz zdvihlo hlavy a so vztýčenými ušami pozeralo smerom k moru. Potom sa celé stádo naraz strhlo a vyrazilo na najbližší kopec. Dedinčania ich bezradne (a zrejme intuitívne) nasledovali, čím si zachránili život.

Mnohí síce namietajú, že zvieratá zrejme zacítili záchvevy pôdy. No ak to cítili zvieratá, ako to, že s takým istým predstihom nereagovali najmodernejšie prístroje…??

Vaša intuícia – ako ju rozoznáte od logickej mysle?

Iste sa vám už stalo, že ste počuli vašu intuíciu. Možno to bol hlas, ktorý vám niečo „našepkával“ a ono sa to potom aj tak stalo. Možno to však nebol hlas, možno ste videli v mysli nejaký obraz, ktorý sa potom presne tak isto „stal“ aj v realite.

Pýtali ste sa už niekedy:

  • Ako to robíte, keď sa správate intuitívne?
  • Ako dokážete vašu intuíciu rozvíjať a viac ju používať?

Viac o intuícii počúvajte v našom Vysielaní o NLP

O tom, ako v mnohých prípadoch pracuje vaša intuícia, si vypočujte vo Vysielaní č. 64 – Tvoja intuícia – ako ju objaviť a trénovať.

Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku. Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.


Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami ;)

Peter Sasín

Peter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

P.S: Ešte máme pár miest voľných na Zimný NLP Practitioner. Seminár sa už postupne plní, tak si zabezpečte miesto aj vy. Na tomto seminári získate nielen neuveriteľnú bdelosť pre komunikáciu. Predovšetkým získate nástroje na dosiahnutie vašej osobnej i emočnej slobody a dokážete pri tom pomáhať aj iným. Kliknite na: NLP Practitioner >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

-

NLP Akadémia - official member of Society of NLP