Vaše presvedčenia tvoria vašu realitu

[display_podcast]

Pýtali ste sa už niekedy: „Čo vás v živote ovplyvňuje najviac?“ – Sú to vaše presvedčenia. Pritom presvedčenia si málokedy vytvárame sami. Takmer vždy ich získavame zvonku.

presvedčenia

Hovorili vám: „Po smiechu býva plač?„, „Toto nemôžeš, lebo si dievča/chlapec?„, „Peniaze nerastú na stromoch?“, „Peniaze kazia charakter?“ alebo „Všetci bohatí ľudia sú nečestní a nešťastní?“

Ak áno, veľmi pravdepodobne tomu dnes veríte. Presvedčenia si však nemýľte s realitou. Aj keď sa tak vždy tvária. Podotýkam, že presvedčenia nikdy nie sú zlé, alebo dobré. Vždy však to, čomu veríme, nesie so sebou jasné dôsledky.

To, kde v živote sme, je vždy výsledkom našich presvedčení

Ak ste presvedčení, že môžete zarábať 2 000 Eur, tak približne toľko budete zarábať. Ak ste presvedčení, že môžete zarobiť len 1 000 Eur, tak budete zarábať približne tisícku mesačne. Ak ste však presvedčnení, že môžete zarobiť 20 000 Eur – tak približne toľko skutočne budete mať.

Podobne je to s vašim zdravím, vzťahom, kariérou…..

Ale pozor. Nejde o to, mať vaše ciele alebo želania napísané na papieri. Ide hlavne o to, aby vaše ciele boli v súlade s vašimi presvedčeniami.

Vadia vám bohatí ľudia? Pripravujete sa o peniaze

Asi každý by chcel mať dosť peňazí na pohodový život. Ak ste ale presvedčení, že bohatí ľudia sú podvodníci, že peniaze sú zdrojom všetkého zla… Tak podvedome od seba peniaze odháňate.

Vaše presvedčenia sú totiž programy, ktoré pracujú neomylne. Ak je niečo proti vášmu presvedčeniu, tak podvedomie jednoducho nepripustí, aby sa to stalo vašou realitou. A vy sa podvedome začnete správať tak, že napr. odmietnete ponuku na dobre zaplatenú činnosť. Alebo vám niekto odporučí, aby ste sa vzdelávali, čítali knihy o osobnom raste a navštevovali rôzne semináre a vy to odmietnete s tým, že to nepotrebujete.

Alebo ak je vašim presvedčením, že všetci muži/ženy/zamestnávatelia/podnikatelia atď. sú rovnakí, tak sa budete správať tak, že ľudí s „určitými“ vlastnosťami do svojho života pritiahnete. Alebo budete vnímať len určité vlastnosti týchto ľudí.

Aký príbeh o sebe rozprávate?

Obrovský vplyv na vaše presvedčenia majú „príbehy“, ktoré o sebe rozprávate. Rozprávate o sebe príbehy, v ktorých máte rolu „obete“? Alebo také príbehy, ktoré inšpirujú vás aj vaše okolie?

Viac o vplyve toho, čo o sebe rozprávate, si vypočujte vo Vysielaní o NLP v časti: „04 – Presvedčenia tvoria realitu“.

Tak ktoré obmedzujúce presvedčenia o sebe samých ešte dnes pustíte k vode?

Držím vám pri tom palce!

Peter Sasín
NLP Akadémia
www.NLP-Akademia.sk


P.S.:
Viete, že už čoskoro môžete vymeniť vaše staré nefunkčné presvedčenia za nové? Za také, ktoré vám pomôžu žiť život vašich predstáv. Príďte na 12-dňový seminár NLP Practitioner. Seminár začína už čoskoro v Bratislave.
Prečítajte si, čo všetko vám to prinesie
(kliknite): NLP Practitioner >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , ,

-

NLP Akadémia - official member of Society of NLP