Žijete každý deň? … alebo „ožívate“ len cez víkend?

Ruku na srdce: Je dnešný deň dňom vašich predstáv? Vyskočili ste dnes s nadšením z postele a nemohli ste sa dočkať, ako si dnešný deň vychutnáte? Je váš život presne taký, aký ho chcete mať? Čísla hovoria tvrdou rečou: Len päť ľudí zo sto žije život podľa svojich predstáv.

zombie

„Víkendový Zombie“?

Väčšina ľudí sa dokáže cítiť naozaj dobre, len keď nemusia ísť do práce. A to je hlavne cez víkend. Títo ľudia ožívajú až v piatok večer. Hovorím im: „Víkendoví Zombie“.

Takto Víkendový Zombie funguje:
Pondelok je pre väčšinu ľudí dôvod k stredne ťažkej depresii. V stredu sa pomaly začínajú spamätávať a konečne v piatok všetky rádiá euforicky ohlasujú nový víkend. A celá republika volá: „Sláva!“

A zas príde pondelok…

Ako je možné, že väčšina ľudí sa rozhodla žiť len dva dni zo siedmich? Za sedemdesiat rokov života títo ľudia žijú vlastne len dvadsať rokov. Päťdesiat rokov svojho života venujú niečomu, čo vôbec nechcú robiť! Akoby nemali inú možnosť…

Je pre vás reálne živiť sa tým, čo vás naozaj baví?

Poznáte niekoho, kto odmieta živiť sa tým, čo ho baví? „Veď predsa nemôžem za to, čo robím s láskou, zobrať peniaze??“ Pre väčšinu ľudí je v poriadku vyhrať milióny v lotérii. Ale nedokážu si predstaviť, že to, čo ich baví a nadchýna môže mať tiež veľkú hodnotu.

Dokážete to vy? Dokážete prijať presvedčenie, že môžete zarábať sto tisíc euro mesačne? To je denný príjem viac ako tritisíc euro.

Pozrite si zoznam najbohatších ľudí tejto planéty. Väčšina z nich robí to, čo ich baví a robí ich šťastnými. Nerobia to len pre peniaze. No dokázali prijať myšlienku, že to, čo robia, je naozaj hodné miliárd.

Urobte malý experiment:

Skúste teraz preveriť váš systém presvedčení, do akej sumy vás pustí. Nakoľko si ceníte to, čo dokážete? Nakoľko si ceníte sami seba? Napíšte si na papier sumu, koľko si myslíte, že dokážete maximálne mesačne zarobiť. Naozaj si teraz vezmite pero a papier a napíšte to…

*Pozor, sledujte svoje emócie a buďte k sebe úprimní – choďte len po sumu, ktorej naozaj veríte. Len tak zistíte, kde máte (zatiaľ) hranice. Ide samozrejme o hranice vo vašej hlave.

Pomocou NLP dokážete posúvať svoje hranice. Rýchlo a ľahko

Model NLP vám ponúka účinné  nástroje, pomocou ktorých dokážete vymeniť nevyhovujúce presvedčenia o samých sebe za lepšie. A navyše objavíte účinné stratégie, ako s ľahkosťou uskutočňovať želané zmeny vo vašom živote.

Držte sa – a ostaňte s nami :)

Peter Sasín
NLP Akadémia
www.NLP-Akademia.sk

 

P.S.1: Tak ako dopadol experiment s vašou „cenou“? Môj návrh: Na koniec sumy pridajte jednu nulu. Tak – a hneď to vyzerá lepšie. Či? :)

P.S.2: Viete, že už čoskoro môžete vymeniť vaše staré nefunkčné presvedčenia za nové? Za také, ktoré vám pomôžu žiť život vašich predstáv. Príďte na 12-dňový seminár NLP Practitioner. Seminár začína už 27.9.2016 v Prahe. Teraz môžete ušetriť až 200 €.
Prečítajte si, čo všetko vám to prinesie
(kliknite): NLP Practitioner >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, , ,

One Response to Žijete každý deň? … alebo „ožívate“ len cez víkend?

  1. Hugo 11. novembra 2013 o 17:46 #

    Ja neožívam ani cez víkend!!! Blbé čo?

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP