Zmenené stavy vedomia

Zmenený stav vedomia počas behu okolo jazera

Zmenený stav vedomia počas behu okolo jazera

[display_podcast]

Bežím okolo Kuchajdy. (Kuchajda je jazero v Bratislave v blízkosti našej firmy.) Po úvodných kilometroch mám nohy ťažké, cítim v nich napätie – jednoducho – nebeží sa mi dobre.

Tak začínam testovať: Vizuálna kotva… Predstava šnúrky, ktorá ma ťahá zvrchu a druhá šnúrka, ktorá ma ťahá vpred. Toto väčšinou zaberá a beží sa mi ľahšie. Dnes však táto stratégia nefunguje.

Tak ďalší test: Kinestetická kotva… Spájam špičky prstov na rukách. Cítim, ako mi nabieha husia koža, príval energie – cítim, ako sa mi do krvi derie adrenalín – nohy zrazu idú celkom ľahko – vážim pocitovo o 20 kíl menej – letím ako šíp. Zabralo to.

Som v zmenenom stave vedomia a zrazu fungujem úplne inak…

V zmenenom stave vedomia ste výkonnejší

A navyše všetko ide akosi ľahko a samo od seba. Takmer žiadna námaha. V NLP týmto zmeneným stavom vedomia hovoríme tranz. Mnohí majú pri slove „tranz“ dosť skreslenú predstavu. Vybavia si ľudí, ktorí sa zvíjajú na zemi, alebo sa inak  zvláštne správajú… To nie je tranz – to je holywoodsky nezmysel.

Tranz je stav, kedy sa dostávate do zmeneného stavu vedomia. A to sa u každého deje nespočetne krát počas dňa.

Vďaka mojej profesii NLP Trénera trénujem mnohých ľudí. Medzi iným aj úspešných manažérov, umelcov či vrcholových športovcov. To, čo pozorujem je, že najlepšie výsledky dosahujú vtedy, keď sú v zmenenom stave vedomia.

V tranze viete dokonca ovplyvňovať čas

Je to schopnosť nášho mozgu, natiahnuť odstupy medzi jednotlivými sekundami. Iste sa vám už stalo, že ste si ráno v posteli povedali:  „Ešte minútku si pospím.“ – A po minúte ste otvorili oči a s hrôzou ste zistili, že uplynula hodina. :)

A naopak – tiež sa vám už zrejme stalo, že sa vám nadránom sníval komplexný, dlhý, takmer hodinový sen… A vy ste pri pohľade na hodiny zistili, že ste boli „mimo“ len dve minúty. Keďže spánok (alebo ľahký spánok nadránom) je práve stav zmeneného vedomia, tak práve tu ste mohli zažiť tento časový paradox.

A práve toto dokážu využívať ľudia v mnohých profesiách, keď sa potrebujú skoncetrovať a podať nadpriemerný výkon.

Spomalenie času pomohlo vytvoriť 29 rokov trvajúci atletický rekord…

Pred chvíľou som dohovoril s mojim otcom. Môj otec je bývalý československý reprezentant v trojskoku. Práve dopočúval aktuálny diel nášho vysielania (o zmenených stavoch vedomia) a hneď mi kvôli tomu volal. A potvrdil mi, čo sme hovorili o tzv. skreslení času v stave tranzu.

Pri počúvaní vysielania si spomenul na svoju atletickú kariéru. Spomenul si, ako počas rozbehu najprv nabral rýchlosť, potom posledné štyri kroky pred odrazom akoby “vypol”, uvoľnil sa a jeho vnímanie sa spomalilo…

…trojsekundová sekvencia pred odrazom a počas neho trvala v jeho vnímaní až osem sekúnd. A práve v takomto stave skákal najďalej. Práve vďaka tejto schopnosti spomaliť vnímanie času a dostať sa do stavu uvoľnenia (tranzu), sa môj otec na celých 29 rokov stal držiteľom slovenského rekordu v trojskoku.

Schopnosť zmeniť svoj stav vedomia zo mňa urobila vyhľadávaného rečníka

O tom, ako počas mojich prednášok využívam zmenené stavy vedomia – a ako sa doslova stávam niekým „iným“, si vypočujte vo Vysielaní č. 57 – Zmenené stavy vedomia.

Kliknite na symbol prehrávača na začiatku článku. Všetky diely Vysielania nájdete na www.nlp-akademia.sk/vysielanie.


Prajem vám podnetné počúvanie a ostaňte s nami ;)

Peter Sasín

Peter Sasín
Medzinárodný NLP Tréner
www.NLP-Akademia.sk

P.S.1: Vedeli ste, že v zmenenom stave vedomia sa učíte ľahšie a že je jednoduché sa do tohto stavu dostať?

P.S.2: Viac informácií o zmenených stavoch vedomia si prečítajte tu: Tajomstvá hypnózy >>Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

, ,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP