Ako vnútri – Tak vonku (*z knihy TRIUMF / Kapitola: „Nezachraňovanie planéty“)

Na tomto mieste nadväzujem na článok o Mobbingu. Spomenul som v ňom jednu zásadnú vec. A síce, že tak ako sme nastavení vnútri, tak sa nám javí aj okolitý svet. Preto si teraz o princípe: „Ako vnútri – tak vonku“ povieme niečo viac. Keďže o tomto princípe píšem v mojej knihe TRIUMF – Váš nový životný príbeh (vychádza v Septembri 2014), tak tu je ukážka…

Ako vnútri, tak vonku

Ako vnútri, tak vonku!

David Icke – autor bestsellerov, šíriteľ pravdy o úlohe ľudstva na tomto svete a zástanca toho, že sme nekonečné vedomie (a ktorý svojimi prednáškami plní najväčšie haly po celom svete), hovorí: „What You hate – You´ll become“ – to znamená – Čo nenávidíš, tým sa stávaš. (Pre úplnosť dodávam, že to samozrejme platí aj opačne. To, čo milujeme, tým sa stávame tiež.)

To znamená, že tak ako to vyzerá v našom vnútri, tak vyzerá aj náš vonkajší svet. V tomto s Davidom absolútne súhlasím. Preto považujem za nesmierne dôležité vypestovať si schopnosť pracovať v prvom rade so svojim vnútrom. Až keď zmeníme svoj vnútorný svet, zmení sa následne aj svet tam vonku.

To znamená: Chcete, aby bol na svete mier? Začnite cítiť mier. Chcete, aby bola planéta zdravá? Začnite byť zdravý v prvom rade vy. Byť zdravý – je predovšetkým vaše osobné rozhodnutie. O tom sme hovorili v kapitole O zdraví. Starý model sveta sa nás však pokúša presvedčiť, že choroba je niečo výsostne normálne a že v boji s ňou nám pomôže jedine lekár alebo lekárnik.

Zas niekto tam vonku. Zas obrátený koncept.

Začnite od seba – Výzva pred zrkadlom

Chcete, aby sa zmenil váš sused a začal vás úctivejšie zdraviť? Začnite sa meniť sám a buďte láskavý najprv vy sám k sebe. Väčšina ľudí však nedokáže byť láskavá k samému sebe. Ale očakávajú to od druhých. Myslíte si vy, milý čitateľ, že ste k sebe dostatočne láskavý? Dobre – tak si to otestujme!

Odložte hneď teraz túto knihu, vstaňte a choďte k najbližšiemu zrkadlu. Postavte sa pred to zrkadlo, pozrite sa na seba a nahlas si povedzte: „Milujem ťa (vaše meno). Si úžasný / úžasná. Nekonečne ťa milujem. Si najdôležitejší človek v mojom živote“.

Verte mi, že väčšina ľudí toto počas svojho celého života nedokáže vysloviť a dokonca ani pomyslieť.

Dokážete to vy? Dokázali ste vystúpiť zo svojej zóny komfortu? Odvážili ste sa a povedali ste si slová lásky? Aký to bol pocit? Ak ste to robili prvý krát v živote, tak zrejme nezvyklý, nemám pravdu? No to, že to bol zvláštny pocit nevadí. To je len signál, že ste opustili svoju zónu komfortu. A to, že ste opustili svoju zónu komfortu znamená, že ste sa práve zlepšili. Gratulujem vám k tomu :)

Alebo si hovoríte, že sám sebe nebudete hovoriť také nezmysly? Je pre vás prijateľnejšie očakávať práve od iných, aby vám preukazovali lásku? Ja hovorím: Sorry – takto to nefunguje. Pretože to takto nikdy ani nefungovalo.Vždy platí: Ako vnútri, tak vonku. Nie naopak.

Preto sa pýtam: Ak sa nedokážete preniesť cez pár slov lásky k sebe samému, tak ako potom môžete chcieť, aby bolo na svete viac lásky? Môžete mi to prosím vysvetliť?

Ako môžete chcieť, aby bolo na svete viac lásky, ak sa nedokážete preniesť ani cez pár slov lásky k sebe samému?

(Peter Sasín)

Povestní „ONI“

To akože nech najprv niečo zmenia tí povestní „ONI“? Kto sú to však tí „oni“? Skorumpovaní politici? Neprispôsobiví občania? Zlí šéfovia či arogantná mládež…?? Uvedomte si prosím, že všetci títo ľudia vám len nastavujú vaše vlastné zrkadlo. Viete mi povedať, ako to, že v takej miere zažívame „určité veci“ práve v tejto krajine? Rozmýšľali ste už nad tým?

Ako to, že keď nemecký spolkový prezident urobí jedinú nekonformnú poznámku, ktorej sa chytia médiá, tak on do pár dní odstúpi zo svojho úradu?* Nemecký prezident! A čo tí naši politici…?

Zabudnite na nich! Nie sú to oni. Sme to my. Ako vnútri, tak vonku. Ja vám garantujem, že akonáhle toto pochopí a začne sa tým riadiť relevantná masa ľudí, tak zrazu akoby z dier začnú vyliezať noví politici. Aj noví susedia. Začnú sa meniť neprispôsobiví i agresívni ľudia vo vašom okolí. Alebo ak sa nezmenia, tak si nájdu iné pôsobisko, hodiace sa viac k ich vlastnej energii.

– Koniec ukážky –

Kniha TRIUMF – Váš nový životný príbeh je už dokončená a práve sa nachádza v štádiu redakčných úprav a korektúry. Vydaná bude približne v druhej polovici Septembra 2014. Ak chcete byť medzi prvými majiteľmi tejto veľmi očakávanej knihy, zadajte váš email do políčka nižšie (pod PS-kom). Budete tak patriť k absolutne prvým ľuďom, ktorým dáme vedieť, že kniha je k dispozícii.

Vychutnávajte si krásne leto a ostaňte s nami!

Peter Sasín, Váš NLP Tréner

Peter Sasín, Váš NLP Tréner
Peter Sasín Podpis


P.S: Ako to urobiť,
aby ste sa vnútorne nastavili tak, aby sa váš vonkajší svet začal nesmierne rýchlo a pozitívne meniť? Ciest k tomuto cieľu môže byť niekoľko. No medzi tie najrýchlejšie a hlavne trvale účinné patrí model NLP. Pozrite sa preto na popis certifikovaného seminára NLP Practitioner. Premeny, ktoré tu pomáhame vykonať našim účastníkom, sú priam neuveriteľné. Presvedčte sa sami :)Články a Vysielanie NLP Akadémie vo vašom mobile alebo tablete? Kliknite na Google play, alebo na App Store a stiahnite si aplikáciu NLP Akadémie:

Aplikácia NLP Akadémie pre Android na Google Play - kliknite

available-on-the-app-store-logo

Peter Sasín Kniha TRIUMF - Váš nový životný príbeh v predaji

 

,

No comments yet.

Pridaj komentár

NLP Akadémia - official member of Society of NLP